منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • NVIDIA Inception با اعضای 8K+ یک اکوسیستم جهانی راه اندازی هوش مصنوعی را به نمایش می گذارد

NVIDIA Inception با اعضای 8K+ یک اکوسیستم جهانی راه اندازی هوش مصنوعی را به نمایش می گذارد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
NVIDIA Inception با اعضای 8K+ یک اکوسیستم جهانی راه اندازی هوش مصنوعی را به نمایش می گذارد

NVIDIA Inception با اعضای 8K+ یک اکوسیستم جهانی راه اندازی هوش مصنوعی را به نمایش می گذارد

تعداد استارت آپ های هوش مصنوعی در بخش مراقبت های بهداشتی بیش از هر صنعت دیگری است. تعداد استارت آپ های هوش مصنوعی در حوزه رسانه و سرگرمی تقریباً به اندازه خرده فروشی است. بیش از یک از هر 10 استارت آپ هوش مصنوعی در کالیفرنیا مستقر هستند.

چگونه این را بدانیم؟ NVIDIA Inception، پلتفرم ما برای شتاب دادن به استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی، اکنون از 8500 عضو گذشته است. بر اساس برآورد Pitchbook، این حدود دو سوم کل استارت آپ های هوش مصنوعی در سطح جهان است. NVIDIA Inception با مجموع بودجه انباشته بیش از 60 میلیارد دلار و اعضایی در 90 کشور جهان، یکی از بزرگ‌ترین اکوسیستم‌های استارتاپی هوش مصنوعی در جهان است.

با این نوع مقیاس، NVIDIA Inception بیش از یک برنامه واحد است. این بازتابی از چشم انداز بزرگتر استارتاپ است. و بر این اساس کارهای زیادی می توان انجام داد.

داده های بیش از 8500 استارت آپ

ارقام NVIDIA Inception نشان می‌دهد که ایالات متحده هم از نظر تعداد استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی که نزدیک به 27 درصد را به خود اختصاص می‌دهد و هم از نظر میزان تأمین مالی که بیش از 27 میلیارد دلار بودجه تجمعی را نشان می‌دهد، پیشتاز جهان است.

از استارت آپ های مستقر در ایالات متحده، 42 درصد در کالیفرنیا مستقر هستند – بیش از یک استارتاپ از هر 10 استارت آپ هوش مصنوعی در این ایالت مستقر است – با 29 درصد در منطقه خلیج سانفرانسیسکو. این امر جذابیت مستمر منطقه برای بنیانگذاران استارت آپ و تامین مالی VC را برجسته می کند.

پس از ایالات متحده، چین، هم از نظر بودجه و هم از نظر مرحله شرکت، با 12 درصد از اعضای NVIDIA Inception در آنجا مستقر هستند. هند با 7 درصد در رتبه سوم و پس از آن انگلستان با 6 درصد قرار دارند.

در مجموع، استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی مستقر در ایالات متحده، چین، هند و بریتانیا بیش از نیمی از کل استارت‌آپ‌ها را در NVIDIA Inception نشان می‌دهند. پس از آنها آلمان، روسیه، فرانسه، سوئد، هلند، کره و ژاپن قرار دارند.

از نظر صنایع، مراقبت‌های بهداشتی، خدمات فناوری اطلاعات، تجزیه و تحلیل ویدیوی هوشمند (IVA)، رسانه و سرگرمی (M&E) و روباتیک پنج مورد برتر در NVIDIA Inception هستند. استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی مراقبت‌های بهداشتی 16 درصد از اعضای Inception را تشکیل می‌دهند و پس از آن کسانی که در خدمات فناوری اطلاعات هستند با 15 درصد قرار دارند. استارت آپ های هوش مصنوعی در IVA 8 درصد را تشکیل می دهند و استارتاپ های رباتیک M&E و AI برابر با 7 درصد هستند.

جزئیات بیش از 3000 استارتاپ تا سال 2020

از سال 2020 بیش از 3000 استارت آپ هوش مصنوعی به NVIDIA Inception پیوسته اند. مشابه با داده های اولیه، استارت آپ های هوش مصنوعی از ایالات متحده بزرگترین بخش (27 درصد) و پس از آن چین (12 درصد) و هند و بریتانیا (برابر با 6 درصد) هستند.

علاوه بر این، استارت‌آپ‌هایی که از سال 2020 به آن ملحق شده‌اند، در همان پنج صنعت برتر متمرکز هستند، البته با ترتیب کمی متفاوت. خدمات فناوری اطلاعات با 17 درصد، پس از آن مراقبت های بهداشتی با 16 درصد، M&E با 9 درصد، IVA با 8 درصد و روباتیک با 5 درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.

در دو صنعت برتر – مراقبت های بهداشتی و خدمات فناوری اطلاعات – جزئیات بیشتری در میان استارتاپ های هوش مصنوعی وجود دارد که از سال 2020 به آن ملحق شده اند. بخش غالب در خدمات فناوری اطلاعات، بینایی کامپیوتری با 27 درصد است و تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده با 9 درصد در رتبه دوم قرار دارد. دو بخش برتر در مراقبت های بهداشتی، تجزیه و تحلیل پزشکی با 38 درصد و تصویربرداری پزشکی با 36 درصد است، اگرچه سریع ترین رشد در میان استارتاپ های هوش مصنوعی در صنایع دارویی و بیولوژیکی هوش مصنوعی با 15 درصد است.

استارت‌آپ‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده بسیار جلوتر از هر بخش دیگری در M&E هستند، بیشتر به دلیل همه‌گیری. این استارت‌آپ‌ها با چشم‌اندازی مشترک از ساختن اکوسیستمی برای متاورس به NVIDIA Inception آمده‌اند.

اختلال از طریق استارت آپ ها

از زمانی که Inception در سال 2016 راه اندازی شد، بیش از ده برابر رشد کرده است. این رشد سال به سال شتاب می گیرد، با افزایش عضویت به 26 درصد در سال 2020 و در حال حاضر به 17 درصد در نیمه اول سال 2021.

NVIDIA Inception برنامه ای است که برای تطبیق و پرورش هر استارتاپی با سرعت محاسباتی در هر مرحله از سفر طراحی شده است. تمام مزایای برنامه رایگان است – هرگز هیچ هزینه ای وجود ندارد. و بر خلاف دیگر شتاب دهنده ها یا انکوباتورها، استارت آپ ها هرگز مجبور نیستند برای پیوستن به سهام عدالت خود را رها کنند.

استارت‌آپ‌ها بهترین نگاه به آینده هوش مصنوعی مدرن هستند، بنابراین امروز با استفاده از NVIDIA Inception به ما بپیوندید.