NVIDIA دسترسی به نرم افزار Isaac و در دسترس بودن پلتفرم Jetson را گسترش می دهد

NVIDIA دسترسی به نرم افزار Isaac و در دسترس بودن پلتفرم Jetson را گسترش می دهد

NVIDIA امروز در GTC اعلام کرد که Omniverse Cloud بر روی Microsoft Azure میزبانی می شود و دسترسی به Isaac Sim، پلتفرم این شرکت برای توسعه و کنترل ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی را افزایش می دهد.

این شرکت همچنین گفت که خط کاملی از ماژول‌های Jetson Orin اکنون در دسترس است که جهشی در عملکرد برای کاربردهای هوش مصنوعی لبه و روباتیک ارائه می‌کند.

جنسن هوانگ، بنیانگذار و مدیر عامل NVIDIA در جریان سخنرانی GTC گفت: “بزرگترین صنایع در جهان چیزهای فیزیکی می سازند، اما می خواهند آنها را به صورت دیجیتالی بسازند.” Omniverse یک پلت فرم دیجیتالی سازی صنعتی است که دیجیتال و فیزیکی را به هم متصل می کند.

Isaac Sim برای Omniverse Enterprise برای شبیه سازی مجازی

ساخت روبات‌ها در دنیای واقعی مستلزم ایجاد مجموعه‌های داده از ابتدا است که زمان‌بر و پرهزینه است و استقرار آن را کند می‌کند.

به همین دلیل است که توسعه‌دهندگان به تولید داده‌های مصنوعی (SDG)، مدل‌های هوش مصنوعی از پیش آموزش‌دیده، انتقال یادگیری و شبیه‌سازی رباتیک برای کاهش هزینه‌ها و سرعت بخشیدن به زمان اجرا روی آورده‌اند.

پلتفرم ابری Omniverse به عنوان یک سرویس که بر روی سرورهای NVIDIA OVX اجرا می شود،

قابلیت های پیشرفته را در همه جا در دست توسعه دهندگان Azure قرار می دهد. آی تی

شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا حجم‌های کاری شبیه‌سازی رباتیک مانند SDG را مقیاس‌بندی کنند و یکپارچه‌سازی مداوم و تحویل مداوم را برای تیم‌های devops فراهم می‌کند تا در حین کار با Isaac Sim در یک مخزن مشترک روی تغییرات کد کار کنند.

Isaac Sim یک برنامه شبیه‌سازی رباتیک و ابزار SDG است که محیط‌های مجازی واقعی واقعی و فیزیکی را هدایت می‌کند. Isaac Sim که توسط پلتفرم NVIDIA Omniverse پشتیبانی می‌شود، تیم‌های جهانی را قادر می‌سازد تا از راه دور برای ساخت، آموزش، شبیه‌سازی، اعتبارسنجی و استقرار روبات‌ها با یکدیگر همکاری کنند.

در دسترس قرار دادن Isaac Sim در فضای ابری به تیم‌ها اجازه می‌دهد تا با دسترسی به جدیدترین ابزارهای روباتیک و کیت‌های توسعه نرم‌افزار، کارآمدتر با هم کار کنند. Omniverse Cloud علاوه بر روش‌های مبتنی بر ابر موجود برای استفاده از Isaac Sim برای کانتینرهای خود مدیریتی یا استفاده از آن در ایستگاه‌های کاری مجازی یا سرویس‌های کاملاً مدیریت‌شده مانند AWS RoboMaker، گزینه‌های ابری بیشتری را با Azure به شرکت‌ها می‌دهد.

و با دسترسی به Omniverse Replicator، موتور SDG در Isaac Sim، مهندسان می‌توانند مجموعه داده‌های مصنوعی با کیفیت تولید را برای آموزش مدل‌های ادراکی یادگیری عمیق قوی ایجاد کنند.

آمازون از Omniverse برای خودکارسازی، بهینه‌سازی و برنامه‌ریزی انبارهای مستقل خود با شبیه‌سازی‌های دوگانه دیجیتال قبل از پیاده‌سازی در دنیای واقعی استفاده می‌کند. با اسحاق سیم، آمازون رباتیک همچنین قابلیت‌های پروتئوس، آخرین ربات متحرک خودران (AMR) را بهبود می‌بخشد. این به غول خرده‌فروشی آنلاین کمک می‌کند هزاران سفارش را به روشی مقرون به صرفه و مقرون به صرفه انجام دهد.

گروه BMW با همکاری شرکت اتوماسیون idealworks، از Isaac Sim در Omniverse برای تولید داده های مصنوعی و اجرای سناریوهایی برای آزمایش و آموزش AMR و روبات های کارخانه استفاده کرد.

NVIDIA در حال توسعه طیف کامل ابزارهای هوش مصنوعی – از محاسبات ابری با شبیه‌سازی مانند Isaac Sim تا لبه با پلتفرم Jetson – است که پذیرش رباتیک در صنایع را تسریع می‌کند.

Jetson Orin برای هوش مصنوعی Edge و روباتیک کارآمد و با کارایی بالا

ماژول‌های مبتنی بر جتسون اورین NVIDIA اکنون در حال تولید هستند تا از طیف کاملی از برنامه‌های کاربردی رباتیک و هوش مصنوعی لبه‌ای پشتیبانی کنند. این شامل Jetson Orin Nano می‌شود – که تا 40 تریلیون عملیات در ثانیه (TOPS) عملکرد هوش مصنوعی را در کوچک‌ترین ماژول Jetson ارائه می‌کند – به Jetson AGX Orin، که 275 TOPS را برای ماشین‌های خودمختار پیشرفته ارائه می‌کند.

کیت توسعه‌دهنده جدید Jetson Orin Nano عملکردی 80 برابری نسبت به نسل قبلی Jetson Nano ارائه می‌کند و به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد مدل‌های پیشرفته ترانسفورماتور و رباتیک را کنترل کنند. و با 50 برابر کارایی بیشتر در هر وات، توسعه دهندگانی که با ماژول‌های Jetson Orin Nano شروع می‌کنند، می‌توانند ربات‌های کم‌مصرف با هوش مصنوعی، پهپادهای هوشمند، سیستم‌های بینایی هوشمند و موارد دیگر را بسازند و به کار گیرند.

فریمورک‌های برنامه‌ای خاص مانند NVIDIA Isaac ROS و DeepStream که بر روی پلتفرم Jetson اجرا می‌شوند، به شدت با چارچوب‌های مبتنی بر ابر مانند Isaac Sim و NVIDIA Metropolis ادغام شده‌اند. و استفاده از جدیدترین NVIDIA TAO Toolkit برای تنظیم دقیق مدل‌های هوش مصنوعی از پیش آموزش‌دیده از کاتالوگ NVIDIA NGC، زمان استقرار را برای توسعه‌دهندگان کاهش می‌دهد.

بیش از 1 میلیون توسعه‌دهنده و بیش از 6000 مشتری پلتفرم NVIDIA Jetson را انتخاب کرده‌اند، از جمله Amazon Web Services، Canon، Cisco، Hyundai Robotics، JD.com، John Deere، Komatsu، Medtronic، Meituan، Microsoft Azure، Teradyne و TK Elevator.

شرکت‌هایی که ماژول‌های جدید مبتنی بر Orin را پذیرفته‌اند عبارتند از Hyundai Doosan Infracore، Robotis، Seyeon Tech، Skydio، Trimble، Verdant و Zipline.

بیش از 70 شریک اکوسیستم Jetson راه حل های مبتنی بر Orin را با طیف گسترده ای از پشتیبانی از سخت افزار، نرم افزار هوش مصنوعی و خدمات طراحی اپلیکیشن تا حسگرها، اتصال و ابزارهای توسعه ارائه می دهند.

طیف کاملی از ماژول های تولید مبتنی بر Jetson Orin اکنون در دسترس است. کیت توسعه‌دهنده Nano Jetson Orin در ماه آوریل ارسال خواهد شد.

CTA: بیشتر بدانید NVIDIA Isaac Sim، جتسون اورین، Omniverse Enterprise و کلان شهر.