منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • NVIDIA از ماژول صنعتی Jetson AGX Xavier رونمایی کرد

NVIDIA از ماژول صنعتی Jetson AGX Xavier رونمایی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
NVIDIA از ماژول صنعتی Jetson AGX Xavier رونمایی کرد

از کارخانه‌ها و مزارع گرفته تا پالایشگاه‌ها و سایت‌های ساختمانی، جهان پر از مکان‌هایی است که گرم، کثیف، پر سر و صدا، بالقوه خطرناک هستند – و برای حفظ صنعت حیاتی هستند.

همه این مکان‌ها در کنار فعالیت‌های روزمره خود نیاز به بازرسی و نگهداری دارند، اما با توجه به نگرانی‌های ایمنی و شرایط کاری، فرستادن افراد همیشه بهتر نیست.

رباتیک و اتوماسیون به طور فزاینده ای در تولید، کشاورزی، ساخت و ساز، انرژی، دولت و سایر صنایع مورد استفاده قرار می گیرند، اما بسیاری از شرکت ها در تلاش هستند تا مزایای هوش مصنوعی و یادگیری عمیق را در سخت ترین برنامه ها بگنجانند.

با ماژول جدید NVIDIA Jetson AGX Xavier Industrial، NVIDIA امکان استقرار هوش مصنوعی را در لبه‌های محیط‌های سخت که ایمنی و قابلیت اطمینان اولویت‌های حیاتی هستند، می‌دهد.

NVIDIA از ماژول صنعتی Jetson AGX Xavier رونمایی کرد
ماژول صنعتی Jetson AGX Xavier

این ماژول صنعتی جدید با گسترش قابلیت‌های سیستم روی ماژول Jetson AGX Xavier، توسعه دهندگان را قادر می‌سازد تا سیستم‌های پیشرفته و مقاوم در برابر هوش مصنوعی بسازند. Jetson AGX Xavier Industrial برای تجزیه و تحلیل های ویدئویی هوشمند، بازرسی نوری، روباتیک، بینایی کامپیوتر، استقلال و هوش مصنوعی در سخت ترین محیط ها ساخته شده است.

این دستگاه دارای طراحی فشرده و کم مصرف است و تا 30 تریلیون عملیات در ثانیه (TOPS) عملکرد هوش مصنوعی را به طور قابل اعتماد ارائه می دهد. ساخته شده با قطعاتی که مطابق با استانداردهای دقیق صنعت آزمایش شده اند و ویژگی های ایمنی عملکردی جدید را در خود جای داده است، می تواند در برابر شوک و لرزش شدید و محدوده دمایی شدید مقاومت کند. و پین، نرم افزار و فرم فاکتور سازگار با ماژول Jetson AGX Xavier موجود است، بنابراین ارتقاء آن آسان است.

NVIDIA از ماژول صنعتی Jetson AGX Xavier رونمایی کرد

ساخته شده برای خواستارترین موارد استفاده صنعتی

Jetson AGX Xavier Industrial برای کاربردهای صنعتی، هوافضا، دفاعی، ساخت و ساز، کشاورزی، تدارکات، مدیریت موجودی، تحویل، بازرسی و مراقبت های بهداشتی طراحی شده است. برنامه‌های فعال در این بخش‌ها شامل ایمنی کارگران و سایت، دسترسی به سایت، نظارت و بازرسی در محیط‌های خطرناک و خشن و غیره است.

در صنعت نفت و گاز، Jetson AGX Xavier Industrial پیش‌بینی ناهنجاری‌ها و خرابی‌ها را در لبه با ارائه بینش‌های هم‌زمان بر اساس نظارت یا بازرسی خطوط لوله، شیرها، تجهیزات و کارهای تعمیر و نگهداری ساده می‌کند. قابلیت اطمینان گسترده ماژول به آن اجازه می دهد تا در ایمنی، تعمیر و نگهداری قابل پیش بینی و انطباق، و جایی که تجهیزات همیشه در شرایط متغیر محیطی روشن می مانند، استفاده شود.

در تأسیسات تولید خودرو، کارخانه ای که بیش از 1000 وسیله نقلیه در روز تولید می کند، باید بیش از 6 میلیون نقطه جوش را در پرواز بازرسی کند. با استفاده از هوش مصنوعی و بینایی کامپیوتری Jetson AGX Xavier Industrial، می‌تواند داده‌های فرآیند و کیفیت را مستقیماً از تفنگ‌های جوش تجزیه و تحلیل کند، که زمان بازرسی را کاهش می‌دهد، پیش‌بینی کیفیت را بهبود می‌بخشد و در نهایت به ارائه خودروهای ایمن‌تر به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند.

مثال دیگری در GTC21 ارائه شد، جایی که تشخیص ناهنجاری مبتنی بر هوش مصنوعی در فرآیندهای قالب‌گیری تزریقی، پیش‌بینی زودهنگام کیفیت محصول را امکان‌پذیر می‌سازد، از هزینه‌های اضافی فرآیند تا 30 درصد جلوگیری می‌کند و نرخ نقص را تا 40 درصد کاهش می‌دهد. نتیجه فرآیندهای کارآمدتر و ایمن تر، بهبود بهره وری و بازگشت سرمایه است.

به همین ترتیب، سایت های ساخت و ساز از تجهیزات سنگینی استفاده می کنند که باید در آب و هوای مختلف عملکرد قابل اعتمادی داشته باشند. مزارع به تراکتورهایی نیاز دارند که بتوانند کودها و سمپاش‌های علف‌کش را حمل کنند و هزاران هکتار محصول را در زمین‌های مختلف برداشت کنند. هواپیماهای بدون سرنشین و پهپادها می توانند در هنگام پرواز در محیط های خشن، تکان ها و لرزش های شدید را تجربه کنند. سونوگرافی در محل و مانیتور بیمار نیاز به عملیات مداوم در طول عمر طولانی دارد.

Jetson AGX Xavier Industrial ویژگی های مورد نیاز برای ایجاد استقلال برای همه این ماشین ها را فراهم می کند.

برای قابلیت اطمینان، ایمنی و امنیت طراحی شده است

Jetson AGX Xavier Industrial قابلیت‌های ابر محاسباتی سیستم روی ماژول Jetson AGX Xavier را با قابلیت‌های جدید قابلیت اطمینان، در دسترس بودن و سرویس‌دهی مورد نیاز برای استقرار هوش مصنوعی در محیط‌های چالش‌برانگیز ترکیب می‌کند. اینها عبارتند از تصحیح خطا، تصحیح تک خطا، تشخیص خطای دوگانه و کدهای حفاظت برابری برای ارائه انعطاف پذیری RAM داخلی، تشخیص و تصحیح خطای گذرگاه آدرس و داده، و انعطاف پذیری IP در کاربردهای صنعتی.

این ماژول دارای عملکرد ایمنی است که توسط موتور خوشه ایمنی (SCE) کنترل می شود و آن را برای محصولات صنعتی دارای گواهی ایمنی مناسب می کند. علاوه بر این، دارای همان شتاب دهنده های کلیدی و ورودی/خروجی پرسرعت موجود در جتسون AGX Xavier است.

جتسون AGX Xavier Industrial دارای یک پردازنده گرافیکی 512 هسته ای NVIDIA Volta با 64 هسته تانسور، دو شتاب دهنده یادگیری عمیق NVIDIA، دو شتاب دهنده بصری، یک پردازنده هشت هسته ای NVIDIA Carmel Arm، رمزگذار و رمزگشا و غیره است. SCE جدید شامل پردازنده‌های دوگانه Cortex-R5 است که می‌توانند برای مکانیسم‌های تشخیص خطا یکپارچه، زیرسیستم‌های lockstep استفاده شوند و تست سیستم تعبیه‌شده را فعال می‌کنند. Cortex-R5 که در دامنه همیشه روشن است، می تواند برای عملکردهای ایمنی و تصحیح خطا استفاده شود.

همچنین شامل بوت ایمن تایید شده سخت افزاری، رمزنگاری با شتاب سخت افزاری، پشتیبانی از ذخیره سازی رمزگذاری شده، حافظه و سایر ویژگی های امنیتی برای محافظت از نرم افزار مشتری است.

مشخصات کامل را ببینید

پشتیبانی از نرم افزار برای ساخت و مدیریت آسان استقرار هوش مصنوعی صنعتی

Jetson AGX Xavier Industrial با پشتیبانی از پشته محاسباتی شتاب‌دهی شده NVIDIA CUDA-X و پشتیبانی از JetPack SDK، یک پلت‌فرم کاملاً نرم‌افزاری تعریف‌شده است که قابلیت‌های بومی ابری را ممکن می‌سازد. شتاب CUDA-X NVIDIA، مدل‌های از پیش آموزش‌دیده آماده تولید رایگان NGC، و NVIDIA TAO Toolkit سریع‌ترین مسیر را برای ایجاد و استقرار سیستم‌های یادگیری عمیق و یادگیری و استنتاج هوش مصنوعی به توسعه‌دهندگان می‌دهد.

با استفاده از Jetson AGX Xavier Industrial و JetPack، مشتریان می‌توانند به راحتی سیستم‌های مستحکم و حیاتی در محل را با استفاده از فناوری‌های هماهنگ‌سازی و مدیریتی مبتنی بر ابر نگهداری و به روز کنند.

شروع کار و در دسترس بودن

ماژول جدید Jetson AGX Xavier Industrial هم اکنون برای سفارش در دسترس است و در اواخر جولای در دسترس خواهد بود. توسعه دهندگان می توانند از امروز با استفاده از کیت توسعه دهنده Jetson AGX Xavier، دانلود JetPack و طراحی با تمام اسناد موجود در سایت NVIDIA Jetson، ساخت هوشمندترین سیستم های لبه و جاسازی شده را برای کاربردهای صنعتی خود آغاز کنند.