منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پیشرفت هوش مصنوعی در رباتیک، NVIDIA پیشرفت های تحقیقاتی را در ICRA ارائه می کند

پیشرفت هوش مصنوعی در رباتیک، NVIDIA پیشرفت های تحقیقاتی را در ICRA ارائه می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پیشرفت هوش مصنوعی در رباتیک، NVIDIA پیشرفت های تحقیقاتی را در ICRA ارائه می کند

پیشرفت هوش مصنوعی در رباتیک، NVIDIA پیشرفت های تحقیقاتی را در ICRA ارائه می کند

محققان انویدیا یکی از بهترین ذهن‌های جهان پشت ربات‌هایی خواهند بود که برای کنفرانس بین‌المللی رباتیک و اتوماسیون IEEE در سال 2022 گرد هم می‌آیند تا ایده‌های مهمی را برای آینده رباتیک و اتوماسیون به اشتراک بگذارند.

آنها بیش از دوازده مقاله علمی پیشگامانه، گفتگوهای انحصاری و کارگاه های تعاملی در مورد موضوعاتی که به تحقیق و توسعه روباتیک شکل می دهند ارائه خواهند کرد. به‌علاوه، آنها نحوه عملکرد پردازنده‌های گرافیکی و هوش مصنوعی NVIDIA را در بزرگترین پیشرفت‌ها در ماشین‌های خودران پوشش خواهند داد.

ICRA از زمان تأسیس خود در حدود چهار دهه پیش، هر ساله هزاران محقق برجسته و شرکت های پیشرو در صنعت را از سراسر جهان گرد هم آورده است. کنفرانس امسال 23 تا 27 مه در مرکز همایش پنسیلوانیا در فیلادلفیا برگزار می شود.

در زیر نمونه ای از مقالات آزمایشگاه تحقیقاتی رباتیک NVIDIA است که در کنفرانس ارائه خواهد شد.

ناوبری خودکار برای وسایل نقلیه و Sim2Real

ناوبری مستقل ایمن و کارآمد وسایل نقلیه و ربات ها نیاز به مکان یابی دقیق، پیش بینی حرکت آتی عوامل ترافیکی و کنترل پایدار دارد.

Sim2Real مفهوم انتقال مهارت های رباتیک آموخته شده در شبیه سازی به سیستم ها و محیط های رباتیک واقعی است.

محققان روش‌های هوش مصنوعی جدیدی را برای ناوبری خودروهای خودمختار و Sim2Real توسعه داده‌اند – با استفاده از محاسبات شتاب‌دهنده GPU و NVIDIA Isaac Sim، یک برنامه شبیه‌سازی رباتیک مقیاس‌پذیر مبتنی بر NVIDIA Omniverse و ابزار تولید داده‌های مصنوعی که محیط‌های توسعه ربات مجازی واقعی و فیزیکی دقیق را تکمیل می‌کند.

درباره ناوبری AV، Sim2Real و تخمین پوز در مقالات زیر که در ICRA ارائه می شود بیشتر بیاموزید:

دستکاری قابل تغییر شکل، غیرقابل تغییر شکل و زبانی ربات ها

سیستم های دستکاری ربات در دهه گذشته به شدت مورد تحقیق قرار گرفته اند.

برای مثال، ربات‌های کمکی که در انبارها، دفاتر و خانه‌ها کار می‌کنند، از توانایی تشخیص و مرتب کردن مجدد اشیا به ترتیبات معنی‌دار – مانند دایره‌ها یا تنظیمات جدول – بسیار سود می‌برند، کاری که قبلاً برای آنها غیرممکن بود.

علاوه بر این، اجازه دادن به ربات‌ها برای دستکاری قابل اعتماد شکل اجسام قابل تغییر شکل سه بعدی – اشیایی که می‌توانند شکلشان را تغییر دهند، مانند اسفنج‌ها، پاک‌کن‌ها، یا ملحفه‌ها – کاربردها را در بسیاری از صنایع، از مراقبت‌های خانگی گرفته تا انبارداری و کمک‌های جراحی ارتقا می‌دهد.

در اسناد زیر با این مفاهیم بیشتر آشنا شوید:

انتقال و شبیه سازی انسان-ربات

واداشتن ربات‌ها برای ایجاد حرکات صاف هنگام برداشتن یک شی از انسان – به روشی که باعث راحتی انسان شود – همچنان یک چالش است، اما برای همکاری انسان و ربات اساسی است.

محققان NVIDIA از طریق یک چارچوب مدل پیش‌بینی‌کننده جدید توانستند شکاف بین انتخاب گرفتن و برنامه‌ریزی حرکت را با اختلاف زیادی پر کنند.

علاوه بر این، اعضای تیم تحقیقاتی NVIDIA یک معیار شبیه‌سازی جدید به نام HandoverSim ایجاد کردند که به جامعه رباتیک اجازه می‌دهد تا ارزیابی سیاست‌های واگذاری را استاندارد و بازتولید کند.

اطلاعات بیشتر در مورد این اثر را در اسناد زیر بخوانید:

با کارشناسان تیم روباتیک ارتباط برقرار کنید

تعدادی از اعضای تیم روباتیک NVIDIA در ICRA ارائه خواهند شد.

کارگاه آموزشی “رهاسازی ربات ها در طبیعت: شبیه سازی، محک گذاری و استقرار” موارد زیر را برجسته می کند:

همچنین این جلسات را بررسی کنید:

از ارائه های مقاله بالا دیدن کنید و از غرفه انویدیا 200 در ICRA دیدن کنید تا بفهمید چگونه این فناوری ها انقلابی در رباتیک و اتوماسیون ایجاد می کنند. نمایندگانی از Connect Tech، یکی از اعضای نخبه شبکه شریک NVIDIA، در این غرفه برای پاسخ به سوالات در دسترس خواهند بود.

تیم روباتیک NVIDIA بخشی از NVIDIA Research است که متشکل از 300 محقق در سراسر جهان است که بر موضوعاتی در زمینه هوش مصنوعی، گرافیک کامپیوتری، بینایی کامپیوتر و خودروهای خودران متمرکز هستند.