منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پلت فرم جدید NVIDIA IGX به ایجاد کارخانه های ایمن و مستقل در آینده کمک می کند

پلت فرم جدید NVIDIA IGX به ایجاد کارخانه های ایمن و مستقل در آینده کمک می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پلت فرم جدید NVIDIA IGX به ایجاد کارخانه های ایمن و مستقل در آینده کمک می کند

پلت فرم جدید NVIDIA IGX به ایجاد کارخانه های ایمن و مستقل در آینده کمک می کند

انویدیا امروز پلتفرم محاسباتی هوش مصنوعی IGX edge را برای سیستم‌های مستقل امن و ایمن معرفی کرد.

IGX سخت‌افزار را با برنامه‌های افزودنی ایمنی قابل برنامه‌ریزی، پشتیبانی از سیستم‌عامل تجاری و نرم‌افزار قدرتمند هوش مصنوعی گرد هم می‌آورد و سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا با خیال راحت و ایمن هوش مصنوعی را برای پشتیبانی از همکاری انسان و ماشین ارائه دهند.

پلتفرم همه کاره ایمنی، امنیت و درک سطح بعدی را برای موارد استفاده در مراقبت های بهداشتی و همچنین پایان صنعتی هوش مصنوعی را امکان پذیر می کند.

ربات‌ها و سیستم‌های مستقل برای ایجاد «کارخانه‌های آینده» مورد استفاده قرار می‌گیرند که در آن انسان‌ها و روبات‌ها در کنار هم کار می‌کنند که منجر به بهبود کارایی در تولید، تدارکات و سایر فرآیندهای کاری می‌شود.

چنین ماشین‌های مستقلی دارای عملکرد ایمنی داخلی هستند تا اطمینان حاصل شود که فضاهای هوشمند از برخورد و سایر تهدیدات ایمنی دور می‌مانند.

NVIDIA IGX این ایمنی عملکردی را با استفاده از حسگرهای هوش مصنوعی در اطراف محیط برای افزودن هشدارهای ایمنی پیشگیرانه – که نگرانی‌های ایمنی را قبل از وقوع حادثه شناسایی می‌کند – علاوه بر قابلیت‌های ایمنی واکنشی موجود که تهدیدات ایمنی را کاهش می‌دهند، افزایش می‌دهد.

Riccardo Mariani، معاون امنیت صنعتی در NVIDIA می‌گوید: «امنیت از دیرباز اولویت اصلی سازمان‌های صنعتی بوده است. نکته جدید این است که ما از هوش مصنوعی در حسگرهای یک کارخانه برای ایجاد نمای متمرکزی استفاده می‌کنیم که می‌تواند ایمنی را با ارائه ورودی‌های اضافی به ماشین‌های هوشمند و روبات‌های متحرک خودگردان که در محیط کار می‌کنند، بهبود بخشد.

برای تنظیمات حساس که در آن افراد و ماشین‌ها با هم همکاری می‌کنند – مانند کارخانه‌ها، مراکز توزیع و انبارها – ویژگی‌های ایمنی و امنیتی سیستم‌های هوشمند بسیار حیاتی است.

ایمنی فعال برای لبه صنعتی

سه سطح ایمنی عملکردی در لبه صنعتی وجود دارد.

اول، ایمنی واکنشی کاهش تهدیدها و رویدادهای ایمنی پس از وقوع آنها است. به عنوان مثال، اگر یک انسان وارد مسیر مستقیم یک ربات شود، ربات ممکن است متوقف شود، سرعتش را کاهش دهد یا خاموش شود تا از برخورد جلوگیری شود.

طبق مقررات استاندارد، این نوع مکانیسم ایمنی از قبل در ماشین های خودمختار وجود دارد. اما خاموشی های واکنشی در یک ماشین هوشمند یا خط کارخانه منجر به خرابی برنامه ریزی نشده ای می شود که می تواند صدها هزار دلار در ساعت برای برخی تولیدکنندگان هزینه داشته باشد.

دوم، ایمنی پیشگیرانه، شناسایی نگرانی های بالقوه ایمنی قبل از وقوع تخلف است. NVIDIA IGX بر این تمرکز دارد که سازمان‌ها را قادر می‌سازد این لایه امنیتی را به محیط‌های هوشمند اضافه کنند و از کارگران بیشتر محافظت کند و در هزینه‌ها صرفه‌جویی کند. این قابلیت های ایمنی پیشگیرانه با کارایی بالا را در سخت افزار و نرم افزار خود فراهم می کند.

به عنوان مثال، با استفاده از ایمنی پیشگیرانه مبتنی بر IGX در بازی، دوربین های انبار ممکن است فردی را ببینند که به سمت یک ربات می رود. این می تواند به ربات سیگنال دهد که مسیر را تغییر دهد و از قرار گرفتن در یک خط ترافیک اجتناب کند و از برخورد به طور کلی جلوگیری کند. IGX همچنین می‌تواند به کارمندان و سایر روبات‌های موجود در منطقه هشدار دهد و مسیر آنها را تغییر دهد تا خطر پشتیبان‌گیری در سطح کارخانه را از بین ببرد.

و سوم، ایمنی پیش‌بینی‌کننده انتظار مواجهه آینده با تهدیدات ایمنی بر اساس داده‌های عملکرد گذشته است. در این مورد، سازمان‌ها می‌توانند از شبیه‌سازی و دوقلوهای دیجیتالی برای شناسایی الگوهای تقاطع یا بهبود طرح‌بندی کارخانه‌ها برای کاهش تعداد حوادث مرتبط با ایمنی استفاده کنند.

یکی از اولین شرکت‌هایی که از IGX در لبه استفاده می‌کند، زیمنس است، پیشرو در فناوری در اتوماسیون صنعتی و دیجیتالی‌سازی که با NVIDIA روی چشم‌اندازی برای کارخانه‌های مستقل کار می‌کند. زیمنس با NVIDIA همکاری می کند تا کار خود را در زمینه محاسبات صنعتی، از جمله با دوقلوهای دیجیتال و متاورس صنعتی گسترش دهد.

زیمنس اکنون درک سطح بعدی را از طریق NVIDIA Metropolis به برنامه های جانبی خود اضافه می کند. Metropolis با میلیون‌ها حسگر در کارخانه‌ها، کل ناوگان ربات‌ها و دستگاه‌های IoT را به هم متصل می‌کند تا هوش مصنوعی را به محیط‌های صنعتی وارد کند، و آن را به یکی از چارچوب‌های کاربردی کلیدی برای هوش مصنوعی لبه‌ای که روی پلتفرم IGX اجرا می‌شود، تبدیل می‌کند.

امنیت صفر اعتماد، عملکرد بالا و پشتیبانی طولانی مدت

علاوه بر الزامات ایمنی، استقرار هوش مصنوعی لبه در مقایسه با سیستم‌های موجود در مراکز داده یا ابر، نیازهای امنیتی منحصر به فردی دارد – زیرا انسان‌ها و ماشین‌ها در کنار هم در محیط‌های لبه کار می‌کنند.

پلت فرم IGX دارای یک معماری امنیتی سرتاسر سخت شده است که از سطح سیستم شروع می شود و از طریق به روز رسانی های هوایی از ابر گسترش می یابد. شبکه‌های پیشرفته و یک کنترل‌کننده امنیتی اختصاصی با NVIDIA Fleet Command ترکیب شده‌اند که مدیریت و هماهنگ‌سازی هوش مصنوعی سرتاسر امن را از فضای ابری فراهم می‌کند.

اولین محصول ارائه شده در پلتفرم IGX NVIDIA IGX Orin است، قدرتمندترین، فشرده‌ترین و کم مصرف‌ترین سیستم هوش مصنوعی جهان برای تسریع در توسعه ماشین‌های صنعتی مستقل و دستگاه‌های پزشکی.

کیت های توسعه دهنده IGX Orin اوایل سال آینده در دسترس خواهند بود. هر کدام شامل یک GPU و CPU یکپارچه برای محاسبات هوش مصنوعی با کارایی بالا، و همچنین NVIDIA ConnectX-7 SmartNIC برای ارائه شبکه‌ای با کارایی بالا با تأخیر بسیار کم و امنیت پیشرفته است.

IGX همچنین تا 10 سال پشتیبانی کامل از NVIDIA و شرکای پیشرو ارائه می دهد.

با تماشای آخرین سخنرانی GTC از بنیانگذار و مدیر عامل NVIDIA، جنسن هوانگ، درباره IGX و دیگر پیشرفت‌های فناوری اطلاعات بیشتری کسب کنید: