منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • متاورس صنعتی می شود: زیمنس و انویدیا شراکت خود را گسترش می دهند تا دوقلوهای دیجیتال را به راحتی در دسترس قرار دهند.

متاورس صنعتی می شود: زیمنس و انویدیا شراکت خود را گسترش می دهند تا دوقلوهای دیجیتال را به راحتی در دسترس قرار دهند.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
متاورس صنعتی می شود: زیمنس و انویدیا شراکت خود را گسترش می دهند تا دوقلوهای دیجیتال را به راحتی در دسترس قرار دهند.

سحر و جادو سیلیکون ولی روز چهارشنبه با 175 سال رهبری فناوری صنعتی روبرو شد، زیرا رولاند بوش، مدیرعامل زیمنس و جنسن هوانگ، بنیانگذار و مدیر عامل انویدیا، در راه اندازی پلتفرم تجاری زیمنس Xcelerator در مونیخ، چشم انداز خود را برای یک “متاور صنعتی” به اشتراک گذاشتند.

بوش در رویدادی در دفتر مرکزی زیمنس در مونیخ گفت: «وقتی دنیای واقعی و دیجیتال را ترکیب کنیم، می‌توانیم به سطوح جدیدی از انعطاف‌پذیری دست یابیم و محصولات جدید را سریع‌تر به بازار عرضه کنیم.

این شرکت‌ها با ترکیب مدل‌های دیجیتال مبتنی بر فیزیک زیمنس با هوش مصنوعی انویدیا اعلام کردند که پلتفرم‌های زیمنس Xcelerator و NVIDIA Omniverse را به هم متصل خواهند کرد.

متاورس صنعتی می شود: زیمنس و انویدیا شراکت خود را گسترش می دهند تا دوقلوهای دیجیتال را به راحتی در دسترس قرار دهند.
اتصال بین Siemens Xcelerator (سمت چپ) و NVIDIA Omniverse (سمت راست) به مشتریان امکان می دهد دوقلوهای دیجیتالی حلقه بسته را با وفاداری کامل طراحی کنند.

هوانگ گفت: «با دو شرکت خود، می‌توانیم کاری که زیمنس انجام می‌دهد را با آنچه NVIDIA انجام می‌دهد، با هوش مصنوعی و Omniverse مرتبط کنیم. اکنون می‌توانیم داده‌ها را از منظر طراحی، از طریق مدیریت چرخه عمر محصول، از طریق اتوماسیون کارخانه تا بهینه‌سازی کارخانه پس از استقرار یکپارچه کنیم – تمام این چرخه حیات اکنون می‌تواند در یک جهان باشد.»

ادغام دنیای واقعی و مجازی

Siemens Xcelerator یک پلتفرم تجاری است که شامل سخت افزار، نرم افزار و خدمات دیجیتالی مجهز به اینترنت اشیا از سراسر زیمنس است که یک دوقلو دیجیتال کامل را ارائه می دهد که می تواند حوزه های مکانیکی، الکتریکی و نرم افزاری را گرد هم آورد.

زیمنس پیشرو در اتوماسیون صنعتی و نرم افزار، زیرساخت، فناوری ساخت و ساز و حمل و نقل است و راه حل های آنها در طول چرخه عمر تولید از طراحی محصولات و تجهیزات تا ساخت آن محصولات در کارخانه ها تا کنترل و ردیابی نحوه حرکت تجهیزات تا سازماندهی جریان استفاده می شود. افراد، قطعات و ماشین آلات در خود کارخانه.

این شرکت مجموعه‌ای غنی از راه‌حل‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ساخته است که بخشی از پلتفرم زیمنس Xcelerator است که اکنون در مرکز اکوسیستم بیش از ۵۰ شریک تایید شده قرار دارد.

پلتفرم توسعه و همکاری شبیه‌سازی Omniverse 3D NVIDIA رندر واقع‌گرایانه و قابلیت‌های هوش مصنوعی پیشرفته را به اکوسیستم زیمنس Xcelerator می‌آورد و به این دوقلو دیجیتال اجازه می‌دهد تا با طراحی کامل و در زمان واقعی اجرا شود.

کنار هم کار کنید

در رویداد روز چهارشنبه، بوش و هوانگ برنامه‌های خود را تشریح کردند، یک ویدیوی نمایشی از کار کردن این فناوری‌ها با هم نشان دادند و با میلان ندلکوویچ، عضو هیئت‌مدیره BMW، به گفتگوی غیررسمی نشستند.

ندلکوویچ با تشریح برنامه‌های بی‌ام‌و برای ایجاد مدل‌های دیجیتال پیچیده‌ای از فرآیند تولید خود که در زمان واقعی به کارخانه‌های دنیای واقعی متصل می‌شوند، گفت: «خود دوقلو دیجیتال چالش نیست». “چالش این است که سیستم های موجود را یک به یک به این دوقلو دیجیتال پیوند دهیم و هر تغییری در دوقلو دیجیتال به ابزارهای برنامه ریزی اولیه بازگردانده می شود.”

بوش و هوانگ گفتگوی خود را با به اشتراک گذاشتن داستان پشت اخبار روز چهارشنبه آغاز کردند و بینش هایی را از ملاقات خود در نوامبر به اشتراک گذاشتند.

بوش گفت: «ما متوجه شدیم که وقتی شایستگی‌ها، فناوری و پلتفرم‌هایمان را گرد هم می‌آوریم، می‌توانیم کار بزرگی انجام دهیم. اساساً، ما می‌توانیم تمام متاورز صنعتی را هدف قرار دهیم تا تصمیمات سریع‌تر، تصمیم‌های بلادرنگ با اطمینان بیشتر داشته باشیم.»

تبدیل کسب و کار

بوش و هوانگ گفتند، با اتصال زیمنس Xcelerator و NVIDIA Omniverse، مشتریان تولیدی در هر اندازه قادر خواهند بود به لطف محیط‌های مجازی واقعی فوتورالیستی الهام گرفته از هوش مصنوعی، مشکلات را فوراً تجزیه و تحلیل کنند، علل ریشه‌ای را شناسایی کنند و راه‌حل‌ها را شبیه‌سازی و بهینه‌سازی کنند.

بنابراین، برای مثال، اگر مشکلی در کارخانه پیش بیاید، تیم‌هایی از کاربران از سراسر جهان می‌توانند به صورت مجازی با یکدیگر همکاری کنند و از دوقلو دیجیتال متصل برای شناسایی سریع، عیب‌یابی و حل مشکل استفاده کنند.

این مشارکت همچنین قول می دهد که کارخانه ها را کارآمدتر و پایدارتر کند. کاربران به راحتی می توانند جریان های داده را از PLC ها و حسگرهای کارخانه به مدل های هوش مصنوعی تبدیل کنند. این مدل‌ها را می‌توان برای بهینه‌سازی مداوم بهره‌وری، پیش‌بینی مشکلات، کاهش مصرف انرژی و ساده‌سازی جریان قطعات و مواد در کارخانه استفاده کرد.

در زیر کاپوت

این دو رهبر گفتند که این مشارکت فناوری ها و اکوسیستم های مکمل را گرد هم می آورد.

بوش توضیح داد که زیمنس با نوآوری در تقاطع دنیای واقعی و دیجیتال، جامع ترین دوقلو دیجیتالی صنعت را ارائه می دهد که نشان دهنده حوزه های مکانیکی، الکتریکی و نرم افزاری است.

NVIDIA Omniverse یک موتور دنیای مجازی مقیاس‌پذیر با چند GPU است که به تیم‌ها امکان می‌دهد طراحی سه بعدی و برنامه‌های CAD را برای گردش کار طراحی مشترک به هم متصل کنند و کاربران را قادر می‌سازد تا دنیای مجازی دقیق فیزیکی برای آموزش، آزمایش و کار با عوامل هوش مصنوعی مانند روبات‌ها و ماشین‌های مستقل بسازند.

Xcelerator و Omniverse با هم ترکیب قدرتمندی از قابلیت ها را ارائه می دهند.

متاورس صنعتی می شود: زیمنس و انویدیا شراکت خود را گسترش می دهند تا دوقلوهای دیجیتال را به راحتی در دسترس قرار دهند.
تیم ها می توانند در محیط مجازی واقعی و واقعی NVIDIA Omniverse ملاقات کرده و با یکدیگر همکاری کنند.

به عنوان مثال، مهندسان انرژی و تاسیسات می توانند به طور مجازی از طریق یک دوقلو دیجیتالی زنده از یک تاسیسات حرکت کنند تا توزیع گرمای تولید شده توسط تهویه مطبوع موجود را تجزیه و تحلیل کنند. سیستم شبیه سازی زیمنس

آن‌ها سپس می‌توانند پیکربندی‌های مختلف دریچه‌ها و برج‌های خنک‌کننده را که با استفاده از قابلیت‌های رندر طراحی کامل Omniverse که با رندر بلادرنگ پرتوها و مسیرها فعال می‌شود، کشف کنند.

در نهایت، هر جزء در کارخانه می تواند بازرسی و بهینه سازی شود – و در نهایت توسط هوش مصنوعی خودکار شود. یک تسمه نقاله روباتیک را می توان آموزش داد تا به اپراتور هشدار دهد که موتور نوار نقاله به دلیل روغن کاری نادرست غلتک ها در معرض مصرف بیش از حد انرژی قرار می گیرد و به عنوان مثال در زمان و هزینه های نگهداری صرفه جویی می کند.

پیشرفت در دوقلوهای دیجیتال

بوش و هوانگ توضیح دادند که این نوآوری‌ها نه تنها از ابر تا کف کارخانه، بلکه در سراسر صنایع نیز خواهد رسید.

هوانگ گفت: “می دانید، اگر امروز تقریباً به هر پروژه مهندسی با هر پیچیدگی قابل توجهی نگاه کنید، ما محصول را قبل از شروع تولید شبیه سازی می کنیم.” با این حال، برای اکثر کارخانه‌ها و بیشتر کارخانه‌ها، انجام این کار امروزه تقریبا غیرممکن است… و به همین دلیل است که ما مجبور شدیم یک پلت فرم شبیه‌سازی در مقیاس بزرگ ایجاد کنیم: Omniverse.

افزودن زیمنس Xcelerator به اکوسیستم Omniverse، دوقلوهای دیجیتالی خاص دامنه را با استفاده از طراحی غنی، ساخت و داده های عملیاتی از راه حل های مکانیکی، الکتریکی، نرم افزاری، اینترنت اشیا و لبه زیمنس در سراسر Omniverse قادر می سازد.

هوانگ گفت: «صنایع جهانی در طول زمان صدها تریلیون دلار را نشان می دهند. این یکی از دلایلی است که مردم می‌خواهند سرمایه‌گذاری کنند و اکنون ما ظرفیت فناوری برای انجام آن را داریم.»

کارخانه BMW

دو مدیر اجرایی گفتگو را با عضو هیئت مدیره BMW AG میلان ندلکوویچ در کنار آتشگاه ادامه دادند.

ندلکوویچ طرح ابتکاری این خودروساز به نام iFACTORY را برای ساخت کارخانه‌هایش «ناب، سبز و دیجیتال» بیان کرد.

و او توضیح داد که چگونه گروه BMW با زیمنس و NVIDIA برای پیشبرد این تلاش ها کار می کند.

وی گفت: “بی ام و تا پایان سال آینده 13 خودروی کاملا برقی را عرضه خواهد کرد.” بنابراین، ما تجهیزات خود را تغییر می‌دهیم، محیط تولید خود را تغییر می‌دهیم، فرآیندهای خود را تغییر می‌دهیم و همه اینها نیاز به برنامه‌ریزی خوب دارد و دوباره، دیجیتالی‌سازی بخشی از آن است.»

زیمنس و انویدیا همچنان به کمک بی‌ام‌و در این تحول دیجیتال با شرکت‌هایی که متعهد به همکاری در توسعه کارخانه BMW در دبرسن، مجارستان هستند، ادامه می‌دهند.

BMW به سرعت در حال حرکت است و برنامه ریزی می کند تا کارخانه را تا سال 2025 راه اندازی کند. این بدان معناست که زیمنس و NVIDIA که به BMW مدل سازی کارخانه کمک می کنند نیز باید سریع حرکت کنند.

هوانگ گفت: “ما این کار را انجام خواهیم داد.”

بیشتر بدانید مشارکت زیمنس و انویدیا.