منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • انویدیا به‌روزرسانی‌های اصلی اسحاق سیم را اعلام می‌کند

انویدیا به‌روزرسانی‌های اصلی اسحاق سیم را اعلام می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
انویدیا به‌روزرسانی‌های اصلی اسحاق سیم را اعلام می‌کند

انویدیا به‌روزرسانی‌های اصلی اسحاق سیم را اعلام می‌کند

تقاضا برای ربات های هوشمند در حال افزایش است زیرا صنایع بیشتری از اتوماسیون برای رسیدگی به چالش های زنجیره تامین و کمبود نیروی کار استقبال می کنند.

بر اساس تحقیقات ABI، پایه نصب شده ربات های صنعتی و تجاری بیش از 6.4 برابر خواهد شد – از 3.1 میلیون در سال 2020 به 20 میلیون در سال 2030. توسعه، اعتبارسنجی و استقرار این ربات‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی نیازمند فناوری شبیه‌سازی است که آن‌ها را در سناریوهای واقعی قرار می‌دهد.

در نمایشگاه CES، انویدیا به‌روزرسانی‌های بزرگی را برای Isaac Sim، ابزار شبیه‌سازی روباتیک خود برای ساخت و آزمایش ربات‌های مجازی در محیط‌های واقعی در شرایط عملیاتی مختلف، اعلام کرد. Isaac Sim که اکنون از فضای ابری در دسترس است، بر روی NVIDIA Omniverse ساخته شده است، پلتفرمی برای ایجاد و مدیریت برنامه های کاربردی متاورس.

قابلیت های قدرتمند و مبتنی بر هوش مصنوعی برای روباتیک

از آنجایی که انسان ها به طور فزاینده ای در کنار ربات های مشارکتی (cobots) یا ربات های متحرک مستقل (AMR) کار می کنند، اضافه کردن انسان ها و رفتار معمول آنها به شبیه سازی ها بسیار مهم است.

قابلیت شبیه‌سازی انسانی جدید Isaac Sim به شخصیت‌های انسانی اجازه می‌دهد تا به یک انبار یا تأسیسات تولیدی اضافه شوند و وظیفه انجام رفتارهای آشنا – مانند چیدن بسته‌ها یا هل دادن چرخ دستی‌ها را بر عهده بگیرند. بسیاری از رایج ترین رفتارها قبلاً پشتیبانی می شوند، بنابراین شبیه سازی آنها به سادگی صدور فرمان است.

برای به حداقل رساندن تفاوت بین نتایج مشاهده شده در دنیای شبیه سازی شده در مقابل نتایج مشاهده شده در دنیای واقعی، داشتن مدل های حسگر دقیق از نظر فیزیکی ضروری است.

با استفاده از فناوری NVIDIA RTX، Isaac Sim اکنون می‌تواند داده‌های حسگر فیزیکی دقیق را در زمان واقعی ارائه کند. در مورد لیدار شبیه‌سازی شده با RTX، ردیابی پرتو داده‌های حسگر دقیق‌تری را در شرایط نوری مختلف یا در پاسخ به مواد بازتابنده فراهم می‌کند.

Isaac Sim همچنین مجموعه‌ای از دارایی‌های سه بعدی آماده شبیه‌سازی را ارائه می‌کند که برای ساختن محیط‌های شبیه‌سازی شده دقیق فیزیکی حیاتی هستند. همه چیز از قطعات موجود تا روبات های محبوب آماده راه اندازی است، بنابراین توسعه دهندگان و کاربران می توانند به سرعت شروع به ساخت کنند.

فرصت‌های مهم جدید برای محققان رباتیک شامل پیشرفت‌هایی در Isaac Gym برای یادگیری تقویتی و Isaac Cortex برای برنامه‌نویسی ربات‌های مشارکتی است. علاوه بر این، یک ابزار جدید، Isaac ORBIT، محیط های کاری شبیه سازی و معیارهایی را برای آموزش ربات و برنامه ریزی حرکت ارائه می دهد.

برای جامعه بزرگ توسعه دهندگان Robot Operating System (ROS)، Isaac Sim از ROS 2 Humble و Windows پشتیبانی می کند. همه نرم افزارهای Isaac ROS اکنون می توانند در شبیه سازی استفاده شوند.

گسترش قابلیت‌های پلتفرم و اکوسیستم ایزاک باعث پذیرش می‌شود

اکوسیستم بزرگ و پیچیده رباتیک صنایع متعددی را در بر می گیرد، از لجستیک و تولید گرفته تا خرده فروشی، انرژی، کشاورزی پایدار و غیره.

پلتفرم رباتیک Isaac End-to-End، هوش مصنوعی و نرم افزارهای شبیه سازی پیشرفته و همچنین قابلیت های محاسباتی سریع را برای اکوسیستم روباتیک فراهم می کند. بیش از یک میلیون توسعه دهنده و بیش از هزار شرکت به یک یا چند بخش از آن متکی هستند. این شامل بسیاری از شرکت‌هایی است که ربات‌های فیزیکی را با استفاده از Isaac Sim در دنیای مجازی توسعه داده و آزمایش کرده‌اند.

Telexistence در 300 فروشگاه در ژاپن، ربات های تکمیل کننده نوشیدنی را اجرا کرده است. برای بهبود ایمنی، دویچه بان مدل‌های هوش مصنوعی را آموزش می‌دهد تا موارد بسیار مهم اما غیرمنتظره‌ای را که در دنیای واقعی به ندرت اتفاق می‌افتد – مانند افتادن چمدان‌ها در خط قطار، مدیریت کنند. Sarcos Robotics ربات هایی را برای انتخاب و قرار دادن پنل های خورشیدی در تاسیسات انرژی های تجدیدپذیر توسعه می دهد.

Festo از Isaac Cortex برای ساده‌سازی برنامه‌نویسی برای کوبات‌ها و انتقال مهارت‌های شبیه‌سازی شده به روبات‌های فیزیکی استفاده می‌کند. Fraunhofer در حال توسعه AMR های پیشرفته با استفاده از عملکردهای تصویرسازی دقیق و کاملاً دقیق Isaac Sim است. Flexiv از Isaac Replicator برای تولید داده های مصنوعی برای آموزش مدل های هوش مصنوعی استفاده می کند.

در حالی که آموزش ربات ها مهم است، شبیه سازی نقش مهمی در آموزش اپراتورهای انسانی برای کار و برنامه ریزی ربات ها ایفا می کند. Ready Robotics برنامه نویسی ربات صنعتی را با Isaac Sim آموزش می دهد. Universal Robotics از Isaac Sim برای توسعه نیروی کار برای آموزش کاربران نهایی از فضای ابری استفاده می کند.

دسترسی ابری پلتفرم Isaac را در هر مکانی در دسترس قرار می دهد

با Isaac Sim موجود در فضای ابری، تیم‌های جهانی و چند رشته‌ای که روی پروژه‌های رباتیک کار می‌کنند، می‌توانند با افزایش دسترسی، انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری برای آزمایش و آموزش روبات‌های مجازی همکاری کنند.

فقدان داده‌های آموزشی کافی اغلب هنگام ساختن امکانات جدید با سیستم‌های رباتیک یا مقیاس‌پذیری سیستم‌های مستقل موجود مانع اجرای آن می‌شود. Isaac Sim به Isaac Replicator ضربه می زند تا به توسعه دهندگان اجازه دهد آرایه های عظیمی از داده های زمینی ایجاد کنند که فیزیک محیط های دنیای واقعی را تقلید می کند.

پس از استقرار، برنامه ریزی مسیر پویا برای مدیریت یک ناوگان کارآمد متشکل از صدها ربات با افزایش الزامات اتوماسیون مورد نیاز است. NVIDIA cuOpt، یک موتور برنامه‌ریزی مسیر و تخصیص کار در زمان واقعی، کارایی عملیاتی را با اتوماسیون بهبود می‌بخشد.

با اسحاق سیم شروع کنید

دانلود Isaac Sim امروز.

سخنرانی ویژه NVIDIA در CES را تماشا کنید که در آن مدیران اجرایی از محصولات، مشارکت و پیشنهادات در ماشین‌های مستقل، روباتیک، طراحی، شبیه‌سازی و موارد دیگر پرده‌برداری کردند.