منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ابررایانه هوش مصنوعی برای تامین انرژی مجتمع نوآوری 200 میلیون دلاری ایالت اورگان

ابررایانه هوش مصنوعی برای تامین انرژی مجتمع نوآوری 200 میلیون دلاری ایالت اورگان

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ابررایانه هوش مصنوعی برای تامین انرژی مجتمع نوآوری 200 میلیون دلاری ایالت اورگان

اسکات اشفورد به عنوان یک مهندس عمران از مواد منفجره استفاده می کند تا زمین زیر فرودگاه سندای ژاپن را در هنگام زلزله ایمن تر کند. اکنون، به عنوان رئیس دانشکده مهندسی دانشگاه ایالتی اورگان، برای یک رویداد لرزه‌ای دیگر در زمین صفر است.

در بزرگترین جشن جمع آوری کمک های مالی خود در نزدیک به یک دهه اخیر، ایالت اورگان امروز برنامه های خود را برای یک مرکز 200 میلیون دلاری اعلام کرد که در آن اساتید و دانشجویان می توانند از منابعی بهره ببرند که شامل یکی از سریع ترین ابررایانه های دانشگاهی جهان می شود.

این مرکز 150000 فوت مربعی که قرار است در سال 2025 افتتاح شود، کار بر روی برنامه‌های برتر ایالت اورگان در کشاورزی، علوم کامپیوتر، علوم آب و هوا، جنگل‌داری، اقیانوس‌شناسی، رباتیک، منابع آب، علوم مواد و غیره را با کمک هوش مصنوعی

Beacon در هوش مصنوعی، رباتیک

به افتخار هدیه 50 میلیون دلاری بنیانگذار و مدیر عامل NVIDIA و همسرش به بنیاد OSU – که مدرک مهندسی خود را در OSU به دست آوردند و در یکی از آزمایشگاه های آن ملاقات کردند – مجتمع نوآوری مشترک جن – Hsun and Lori Huang نامیده می شود. (CIC).

اشفورد که کالج مهندسی او شامل بیش از 10000 دانشجو از 35000 دانشجوی OSU است، گفت: “CIC و ابرکامپیوتر جدید به ایالت اورگان کمک می کند تا به عنوان یکی از دانشگاه های پیشرو در جهان در زمینه هوش مصنوعی، رباتیک و شبیه سازی شناخته شود.”

جن هسون و لوری هوانگ گفتند: «ما عشق خود را به علم و مهندسی کامپیوتر در OSU کشف کردیم. امیدواریم این هدیه به نسل‌های آینده دانش‌آموزان کمک کند تا عاشق فناوری و توانایی آن در تغییر جهان شوند.»

آنها افزودند: “هوش مصنوعی متحول کننده ترین فناوری زمان ما است.” “برای مهار این قدرت، دانشجویان مهندسی نیاز به دسترسی به یک ابر کامپیوتر، ماشین زمان، برای تسریع تحقیقات خود دارند. این ابرکامپیوتر هوش مصنوعی جدید، دانشجویان و محققان OSU را قادر می سازد تا پیشرفت های بسیار مهمی در علوم آب و هوا، اقیانوس شناسی، علم مواد، رباتیک و سایر زمینه ها داشته باشند.

مرکز دانشجویی

انتظار می‌رود مجتمع جدید با یک تئاتر واقعیت افزوده، یک زمین بازی روباتیک و هواپیماهای بدون سرنشین و یک فضای سازنده DIY، دانشجویان را از سراسر دانشگاه جذب کند. اشفورد گفت: «این پتانسیل را دارد که نه تنها دانشکده مهندسی، بلکه کل دانشگاه را متحول کند و تأثیر اقتصادی و زیست محیطی مثبتی بر ایالت و ملت داشته باشد.

این مرکز سه طبقه شامل یک اتاق تمیز و همچنین آزمایشگاه برای دانشمندان مواد، محققان محیط زیست و غیره خواهد بود.

مجتمع نوآوری ایالت اورگان
رندر هنری از مجتمع نوآوری مشترک جن-هسون و لوری هوانگ.

اشفورد انتظار دارد که در یک دهه آینده، این مرکز پژوهشگران برتر و همچنین پروژه های تحقیقاتی به ارزش صدها میلیون دلار را جذب کند.

او گفت: «خبرداران و رهبران دانشگاه ما از سرمایه‌گذاری در رویکردی مشترک و فرا رشته‌ای برای حل و کشف مشکلات هیجان‌زده هستند – این مثلث مهندسی ما را احیا می‌کند و مکانی باورنکردنی برای یادگیری و انجام تحقیقات خواهد بود.»

جنگلی از احتمالات

او چندین نمونه از پتانسیل این مرکز را بیان کرد. بین آنها:

  • محققان محیط‌زیست و الکترونیک می‌توانند برای طراحی و پیاده‌سازی حسگرها همکاری کنند و از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل داده‌های خود استفاده کنند و کشف کنند که گونه‌های در معرض خطر انقراض کجا در اقیانوس یا جنگل رشد می‌کنند تا از زیستگاه‌های آنها محافظت شود.
  • دانش‌آموزان می‌توانند از واقعیت افزوده برای آموزش تکنیک‌های ساخت تراشه‌های سرب در اتاق‌های تمیز شبیه‌سازی شده استفاده کنند. اشفورد گفت که مقامات فدرال و ایالتی اورگان به دنبال توسعه نیروی کار برای صنعت نیمه هادی ایالات متحده هستند.
  • محققان رباتیک می توانند شبیه سازی های واقع بینانه از پهپادها و روبات های خود برای سرعت بخشیدن به آموزش و آزمایش ایجاد کنند. (کاسی، یک ربات دوپا که در OSU طراحی شده، به تازگی ساخته شده است رکوردهای جهانی گینس برای سریعترین 100 متر دویدن توسط یک ربات.)
  • دانش‌آموزان OSU و کالج خواهرش در آلمان، DHBW-Ravensburg، می‌توانند از NVIDIA Omniverse – پلتفرمی برای ساخت و مدیریت برنامه‌های متاورس و اتصال خطوط لوله سه بعدی خود – برای بهبود طراحی خودروهای مسابقه‌ای برقی خودران و برنده جایزه خود استفاده کنند.
ربات رکورد ایالت اورگان
کیسی رکورد دویدن 100 متری روبات را شکست.

ساخت مدل های هوش مصنوعی، دوقلوهای دیجیتال

چنین تلاش‌هایی با NVIDIA AI و Omniverse، نرم‌افزارهایی که می‌توانند آزمایشگاه‌های فیزیکی ساختمان را با شبیه‌سازی‌ها و دوقلوهای دیجیتالی تقویت کنند، تسریع می‌یابند تا هر دانش‌آموز یک میز مجازی داشته باشد.

OSU پس از آماده شدن مرکز داده مجموعه، کلاسترهای پیشرفته NVIDIA DGX SuperPOD و OVX SuperPOD را دریافت خواهد کرد. با توجه به بهره وری انرژی، آبی که قفسه های کامپیوتر را خنک می کند به گرم کردن بیش از 500000 فوت مربع از ساختمان های دانشگاه کمک می کند.

SuperPOD احتمالاً شامل ترکیبی از حدود 60 سیستم DGX و OVX خواهد بود که توسط پردازنده‌ها، پردازنده‌های گرافیکی و شبکه‌های نسل بعدی تغذیه می‌شوند و سیستمی به اندازه کافی قدرتمند برای آموزش بزرگترین مدل‌های هوش مصنوعی و اجرای شبیه‌سازی‌های پیچیده دیجیتالی دوگانه ایجاد می‌کنند. اشفورد خاطرنشان می کند که OSU برنده پروژه ای شد که با وزارت انرژی ایالات متحده همکاری می کرد زیرا مرکز کامپیوتر موجود آن دارای چندین سیستم DGX است.

پیشبرد تنوع، شمول

در رویداد 14 اکتبر بنیاد OSU که نامگذاری مجتمع جدید را اعلام کرد، مقامات ایالت اورگان از اهداکنندگان تشکر کردند و یک کمپین جمع آوری کمک مالی در سطح دانشگاه راه اندازی کردند. OSU برای ساخت این ساختمان از ایالت اورگان درخواست حمایت کرد و به دنبال سرمایه گذاری بشردوستانه اضافی برای گسترش تحقیقات خود و حمایت از اهداف استخدام و تنوع خود است.

جیاتی مورتی، رئیس OSU، گفت که این مجموعه فرصتی برای پیشبرد تنوع، برابری و گنجاندن در آموزش و پژوهش STEM دانشگاه فراهم می کند. کالج مهندسی OSU در حال حاضر در میان دانشکده های برتر در ایالات متحده برای دانشکده مهندسی زن قرار دارد.

Sprout AI Universities

ایالت اورگان نیز در میان مجموعه‌ای کوچک اما رو به رشد از دانشگاه‌هایی است که سفرهای خود را در زمینه هوش مصنوعی و محاسبات با عملکرد بالا تسریع می‌کنند.

مقاله سفید اخیر تلاش های دانشگاه فلوریدا را برای آوردن هوش مصنوعی به برنامه درسی خود به عنوان بخشی از مشارکت با NVIDIA توصیف می کند که به آن اجازه می دهد HiPerGator، یک DGX SuperPOD مبتنی بر سیستم های NVIDIA DGX A100 با پردازنده های گرافیکی NVIDIA A100 Tensor Core را نصب کند.

به دنبال رهبری فلوریدا، دانشگاه متدیست جنوبی در پاییز گذشته اعلام کرد که قصد دارد منطقه دالاس را به مرکزی برای توسعه هوش مصنوعی در اطراف DGX SuperPOD جدید خود تبدیل کند.

شریل مارتین، که رهبری تلاش‌های تحقیقاتی آموزش عالی انویدیا را بر عهده دارد، می‌گوید: «ما شاهد علاقه زیادی به ایده دانشگاه‌های هوش مصنوعی از آسیا، اروپا و ایالات متحده هستیم.

خودروی خودمختار اورگان
یکی از اتومبیل های مسابقه ای خودمختار OSU در پیست می چرخد.