منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Jetson Nano جوانان را در آموزش جهانی زنده می کند

Jetson Nano جوانان را در آموزش جهانی زنده می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Jetson Nano جوانان را در آموزش جهانی زنده می کند

هر معلمی داستانی درباره لحظه روشن شدن چراغ برای یکی از دانش آموزانش دارد.

دیوید تسنگ یک دانش آموز دبیرستانی در تایپه را به یاد می آورد که در یک اردوی تابستانی از دیدن رباتی که با به روز رسانی نرم افزار خود فوراً پاسخ می داد هیجان زده بود. بعد از کلاس، او سؤالات زیادی داشت و بعداً یک سیستم امنیتی مجهز به هوش مصنوعی ساخت که به دوستانش – اما نه والدینش – اجازه ورود به اتاقش را می داد.

تسنگ، استادیار دانشگاه ملی علم و فناوری تایوان و موسس، می‌گوید: «قبل از کلاس، او گفت که علاقه زیادی به دانشگاه ندارد، اما اکنون در رشته علوم کامپیوتر است و به عنوان دانشجوی سال اول در کلاس من است. از CAVEDU، شرکتی که برنامه های جوانان را با استفاده از روباتیک اجرا می کند.

پژواک هایی از آفریقا

معلمی در تونس که رویدادهای روباتیک زیادی را برای جوانان ترتیب داده است، داستان مشابهی را روایت می کند.

خلیفیه بیلیل، استادیار علوم داده در یک دانشکده هوانوردی در نزدیکی این شهر گفت: «چند نفر از دانش‌آموزان من استارت‌آپ رباتیک خود را با نام AviaGeek Consulting راه‌اندازی کردند، و چندین نفر دیگر به دلیل آموخته‌ها و تمرین‌هایشان در یک سازنده هواپیما در تونس دوره کارآموزی را آغاز کردند. تونس که یک برنامه دانشجویی برای ساخت ماهواره های کوچک با استفاده از محصولات جتسون راه اندازی کرد.

او در یک سخنرانی در GTC در ماه آوریل گفت: «NVIDIA از شما برای تغییر زندگی فرزندانم متشکرم.

کاشت بذر در مزرعه

تونی فاستر، داوطلب برنامه Kansas 4H، یکی از اولین کیت های توسعه دهنده Jetson Nano 2GB را در دستان یک کودک 11 ساله قرار داد.

او در یک منطقه روستایی بدون کلاس برنامه نویسی در دبیرستان خود بود، بنابراین ما هر آنچه را که نیاز داشت برای او فرستادیم، و اکنون او در حال ساخت رباتی است که می تواند پیچ ​​و خم را اداره کند و می خواهد آن را به نمایشگاه های علمی و مسابقات رباتیک ببرد. در گفتگو در GTC (تماشا مجدد پخش رایگان با ثبت نام) گفت.

فاستر، عضو 4H از هفت سالگی، معتقد است سال های راهنمایی بهترین زمان برای کاشت بذر است. او گفت: «این فرصت‌های عملی به کودکان کمک می‌کند رشد کنند و یاد بگیرند – و نتایجی داشته باشند که تا آخر عمر باقی می‌مانند».

جشن یادگیری

در این روز جهانی مهارت های جوانان، ما کودکانی را که راه خود را در جهان پیدا می کنند جشن می گیریم.

JetBot مجهز به Jetson Nano 2GB.
JetBot مجهز به Jetson Nano 2GB.

در سال جاری تاکنون، 250 سازمان در سراسر جهان علاقه خود را به استفاده از ابزارهای آموزشی NVIDIA در برنامه درسی خود ابراز کرده اند. به عنوان بخشی از یک برنامه کمک هزینه، این شرکت صدها کیت توسعه‌دهنده Jetson Nano را به مربیان کالج‌ها، مدارس و سازمان‌های غیرانتفاعی ارائه کرده است.

کار ما با باشگاه‌های پسران و دختران موسسه مسیرهای هوش مصنوعی پنسیلوانیا غربی همچنین به گسترش دسترسی به آموزش هوش مصنوعی و روباتیک برای دانش‌آموزان بیشتر، به‌ویژه در جوامعی که به‌طور سنتی کمتر حضور دارند، کمک می‌کند.

کیت توسعه‌دهنده Jetson Nano 2GB که در ماه اکتبر عرضه شد، به دلیل اندازه آن بسیار چشمگیر است – عملکرد خارق‌العاده 472 گیگافلاپی هوش مصنوعی. این برای اجرای نرم افزارهای لینوکس و CUDA و همچنین یادگیری و کار با هوش مصنوعی کافی است.

دانش آموزان گواهینامه هوش مصنوعی دریافت می کنند

سخت افزار فقط نیمی از آن است. NVIDIA همچنین از طریق موسسه Deep Learning خود (DLI) به دانشجویان و اساتید در زمینه مهارت های هوش مصنوعی گواهی می دهد. کلاس‌های هشت ساعته از شرکت‌کنندگان می‌خواهد که مهارت‌های خود را با ساختن یک پروژه کاری نشان دهند و از طریق دوره‌های آنلاین، ویدئوها و مخزن کد به آنها کمک می‌کنند تا این کار را شروع کنند.

برنامه درسی در سراسر جهان از دبیرستان های کره گرفته تا دانشگاه های ژاپن و اروپا پذیرفته شده است. به عنوان مثال، در دانشگاه مالاگا اسپانیا، بیش از دوازده دانشجو در یک کارگاه آموزشی سه روزه شرکت کردند، هفت نفر در حال حاضر دارای گواهینامه متخصص هوش مصنوعی هستند، و دانشگاه به دنبال ادغام Jetson در برنامه درسی خود است.

سال گذشته در تایوان، زمانی که همه‌گیری عاملی نبود، Tseng نزدیک به 20 رویداد با 300 شرکت‌کننده و مسابقه‌ای برگزار کرد که هفت تیم از دانش‌آموزان دبیرستانی را جذب کرد – کاری که منجر به کسب گواهینامه DLI 200 نفر شد.

معلم به برنامه A+ می دهد

رویداد اخیر هیئت علمی در آخر هفته بیش از 100 شرکت کننده، از جمله 30 استاد کالج، برخی از بخش های مد، مهمان نوازی و اقتصاد را به خود جلب کرد.

دیوید تسنگ از دانشگاه ملی علم و صنعت تایوان و CAVEDU
دیوید تسنگ از CAVEDU در تایوان

Tseng، که شرکت او کتابی را در سال انتشار می دهد، گفت: “مدرسه ها معلمان را تشویق می کنند تا هوش مصنوعی را در دوره های خود بگنجانند، بنابراین آنها مشتاق هستند محتوای مرتبط را بیابند، و DLI مناسب است زیرا مستندات خوب هستند و به آنها کمک می کند تا فورا شروع کنند.” چینی سنتی برای افزودن به برنامه درسی.

این رویداد آخر هفته مورد تمجید یکی از اساتید حاضر قرار گرفت.

چنگ لینگ یین، استاد دانشگاه علم و فناوری Jinwen، گفت: «به لطف رهبرانی مانند NVIDIA که پلتفرم‌ها و ابزارهای فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌کنند، من مطمئن‌تر هستم که هوش مصنوعی را در دوره‌های ترم بعدی‌ام آموزش دهم.

ایجاد تغییر در زندگی جوانان

هر معلمی، هر رویدادی امواجی را می فرستد که زندگی بسیاری از جوانان را تحت تأثیر قرار می دهد.

فاستر در کانزاس گفت که برنامه‌های 4H STEM مانند برنامه‌ای که او اکنون اجرا می‌کند «واقعاً به من در راه تبدیل شدن به یک مهندس سیستم‌های کامپیوتری که در Dell کار می‌کند کمک کرد».

امروز، او یکی از 6000 داوطلب در یک برنامه آموزشی دانشگاهی است که به 75000 جوان در پنج شهرستان خدمت می کند. او گفت: «ما می‌خواهیم جوانان را توانمند کنیم تا در مورد آینده خود تصمیم بگیرند و به جایی بروند که می‌خواهند در کار و شغل بروند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه NVIDIA چگونه آموزش جوانان و حرفه ای را ترویج می کند، برای آموزش هوش مصنوعی به Jetson بروید.