منو سایت

کنترلر پرواز MultiWii را راه اندازی کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کنترلر پرواز MultiWii را راه اندازی کنید

این کنترلر مبتنی بر میکروکنترلر ATmega328 بوده و کدهای آن از پروژه MultiWii گرفته شده است. این کنترلر دارای شتاب سنج و ژیروسکوپ است که برای کنترل پرواز ضروری است.

نحوه اتصال لوازم جانبی لازم به کنترلر

برای اتصال گیرنده رادیو کنترل، کنترل کننده های سرعت، موتورها و تجهیزات اضافی احتمالی (مانند سنسور فشار یا GPS)، مطابق تصویر زیر عمل کنید.

کنترلر پرواز MultiWii را راه اندازی کنید

توجه داشته باشید که اتصال موتورهای کوادکوپتر به صورت X می باشد که در شکل زیر قابل مشاهده است.

کنترلر پرواز MultiWii را راه اندازی کنید

کنترلر کوادکوپتر را طوری نصب کنید که فلش سفید به سمت جلوی کوادکوپتر باشد و تا حد امکان به مرکز ثقل کوادکوپتر نزدیک شود. اساساً این نقطه وسط بدن پرنده است.

برنامه نویسی کنترلر پرواز

1. کامپایلر آردوینو را از اینجا نصب کنید.
2. یک مبدل USB به USART مانند این مبدل بگیرید و درایور آن را نصب کنید تا آماده کار شود. (اگر از ویندوز 8 یا 10 استفاده می کنید، اینجا را بخوانید.)
3. فایل فریمور کنترل پرواز را از اینجا دانلود کنید.
4. برد کنترلر را از طریق مبدل usb به usart به کامپیوتر وصل کنید.
5. برنامه کنترل پرواز را در پوشه MultiWii با استفاده از کامپایلر آردوینو باز کنید
6. Pro Mini را از منوی برنامه آردوینو انتخاب کنید. شماره پورت ارتباطی را نیز انتخاب کنید (این شماره بر اساس شماره مبدل USB انتخاب می شود)
7. روی آپلود کلیک کنید و دکمه ریست روی برد را فشار داده و نگه دارید. به محض مشاهده پیام آپلود، دکمه ریست را رها کنید تا کنترلر برنامه ریزی شود.

توجه داشته باشید که کنترل پرواز موجود در فروشگاه برنامه ریزی شده و آماده کار است.

نحوه بررسی عملکرد و تنظیم کنترلر MultiWii

پس از برنامه نویسی کنترلر (اقلام خریداری شده از فروشگاه نیازی به برنامه نویسی ندارند) می توانید آن را به کامپیوتر متصل کرده و عملکرد آن را بررسی کنید. همچنین می توانید تنظیمات کنترلر را تغییر دهید. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

1. فایل برنامه پیکربندی کنترل پرواز از اینجا دانلود.
2. تبدیل USB به USART این مبدل درایور آن را آماده و نصب کنید تا آماده کار شود. (اگر از ویندوز 8 یا 10 استفاده می کنید، اینجا خواندن.)
3. برد کنترلر را از طریق مبدل usb به usart به کامپیوتر وصل کنید.
4. به پوشه MultiWiiConf بروید (پس از استخراج فایل در مرحله 1) و سپس با توجه به سیستم عامل مورد استفاده (مثلاً پوشه application.windows32 برای ویندوز 32 بیتی) وارد پوشه مناسب شده و برنامه را اجرا کنید.
5. شماره پورت ارتباطی را از قسمت Portcom انتخاب کنید (این شماره بر اساس شماره مبدل USB انتخاب می شود) و پس از برقراری ارتباط، دکمه شروع نرم افزار را کلیک کرده و سپس دکمه خواندن را فشار دهید.
6. در صورت نیاز به کالیبره کردن سنسورها، کوادکوپتر را کاملا افقی قرار دهید و دکمه calib-acc را فشار دهید تا سنسورها کالیبره شوند. این مورد پس از برنامه ریزی کنترلر پرواز ضروری است.

در این مرحله می توانید دستورات رادیو کنترل را بررسی کنید یا ضرایب PID کنترلر را تنظیم کنید.

کنترلر پرواز MultiWii را راه اندازی کنید