منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سیستم های DGX H100 اکنون در سراسر جهان ارسال می شوند

سیستم های DGX H100 اکنون در سراسر جهان ارسال می شوند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سیستم های DGX H100 اکنون در سراسر جهان ارسال می شوند

مشتریانی از ژاپن گرفته تا اکوادور و سوئد از سیستم‌های NVIDIA DGX H100 به عنوان کارخانه‌های هوش مصنوعی برای تولید اطلاعات استفاده می‌کنند.

آنها در حال ساخت خدماتی هستند که بینش های مبتنی بر هوش مصنوعی را در امور مالی، مراقبت های بهداشتی، قانون، فناوری اطلاعات و ارتباطات راه دور ارائه می دهند – و در تلاشند تا صنایع خود را در این فرآیند متحول کنند.

در میان ده‌ها مورد استفاده، یکی پیش‌بینی می‌کند که تجهیزات کارخانه چگونه پیر می‌شوند تا کارخانه‌های فردا کارآمدتر باشند.

این فناوری که هوش مصنوعی فیزیک سبز نام دارد، اطلاعاتی مانند ردپای دی‌اکسید کربن، سن و مصرف انرژی یک جسم را به SORDI.ai اضافه می‌کند که ادعا می‌کند بزرگترین مجموعه داده مصنوعی در تولید است.

نسخه ی نمایشی هوش مصنوعی فیزیک سبز توسط DGX H100 تسریع شد
هوش مصنوعی Green Physics به کاربران این امکان را می دهد تا نحوه پیری اشیاء را مدل کنند.

این مجموعه داده، تولیدکنندگان را قادر می‌سازد تا مدل‌های قدرتمند هوش مصنوعی ایجاد کنند و دوقلوهای دیجیتالی ایجاد کنند که کارایی کارخانه و انبار را بهینه می‌کند. با هوش مصنوعی فیزیک سبز، آنها همچنین می توانند صرفه جویی در مصرف انرژی و CO2 را برای محصولات کارخانه و اجزای موجود در آنها بهینه کنند.

با نوکر هوشمند خود آشنا شوید

رباتی را تصور کنید که می تواند شما را تماشا کند که ظرف ها را می شستید یا روغن ماشینتان را تعویض می کند، سپس این کار را برای شما انجام دهد.

مؤسسه هوش مصنوعی Boston Dynamics (موسسه AI)، یک سازمان تحقیقاتی که ریشه‌های خود را به Boston Dynamics، پیشگام شناخته شده در رباتیک ردیابی می‌کند، از DGX H100 برای دنبال کردن این چشم‌انداز استفاده خواهد کرد. محققان روبات‌های متحرک ماهرانه‌ای را تصور می‌کنند که به مردم در کارخانه‌ها، انبارها، مکان‌های بلایای طبیعی و در نهایت خانه‌ها کمک می‌کنند.

الریزی، مدیر ارشد فناوری مؤسسه هوش مصنوعی، می‌گوید: «یک چیزی که از دوران دبیرستان رویای آن را داشتم، یک ربات نوکر است که می‌تواند من را دنبال کند و کارهای مفیدی را انجام دهد—همه باید یکی را داشته باشند».

این امر مستلزم پیشرفت هایی در هوش مصنوعی و روباتیک است، چیزی که Rizzi از نزدیک دیده است. به عنوان دانشمند ارشد در Boston Dynamics، او به ساخت روبات هایی مانند Spot کمک کرد، یک چهارپا که می تواند از پله ها حرکت کند و حتی درها را به روی خود باز کند.

DGX H100 در ابتدا وظایف یادگیری تقویتی را انجام خواهد داد که یک تکنیک کلیدی در رباتیک است. بعداً، همزمان با اتصال مستقیم به ربات‌های نمونه اولیه در آزمایشگاه، وظایف استنتاج هوش مصنوعی را اجرا می‌کند.

ریزی گفت: «این یک رایانه با کارایی بسیار بالا با ردپای نسبتاً فشرده است، بنابراین راه آسانی برای توسعه و استقرار مدل‌های هوش مصنوعی در اختیار ما قرار می‌دهد.

برای حکومت ژنرال هوش مصنوعی متولد شد

برای استفاده از DGX H100 لازم نیست یک سازمان تحقیقاتی در سطح جهانی یا یک شرکت Fortune 500 باشید. استارت‌آپ‌ها در حال بازگشایی برخی از اولین سیستم‌های سوار بر موج هوش مصنوعی مولد هستند.

به عنوان مثال، Scissero، با دفاتری در لندن و نیویورک، از یک ربات گفتگوی مبتنی بر GPT برای کارآمدتر کردن فرآیندهای قانونی استفاده می کند. Scissero GPT آن می تواند اسناد قانونی را تهیه کند، گزارش تولید کند و تحقیقات حقوقی را انجام دهد.

در آلمان، DeepL از چندین سیستم DGX H100 برای گسترش خدماتی مانند ترجمه بین ده‌ها زبانی که به مشتریان از جمله Nikkei، بزرگترین شرکت ناشر ژاپنی ارائه می‌کند، استفاده خواهد کرد. DeepL اخیراً یک دستیار نوشتن هوش مصنوعی به نام DeepL Write راه اندازی کرده است.

برای سلامتی تو

بسیاری از سیستم‌های DGX H100 مراقبت‌های بهداشتی را ارتقا می‌دهند و نتایج بیمار را بهبود می‌بخشند.

در توکیو، DGX H100s شبیه‌سازی‌ها و هوش مصنوعی را برای سرعت بخشیدن به فرآیند تشخیص دارو به عنوان بخشی از ابررایانه توکیو-1 اجرا می‌کند. Xeureka – استارت آپی که در نوامبر 2021 توسط Mitsui & Co راه اندازی شد. Ltd.، یکی از بزرگترین شرکت های ژاپنی – این سیستم را راه اندازی خواهد کرد.

به طور جداگانه، بیمارستان ها و سازمان های مراقبت های بهداشتی دانشگاهی در آلمان، اسرائیل و ایالات متحده جزو اولین کاربران سیستم های DGX H100 خواهند بود.

روشنایی در سراسر جهان

دانشگاه هایی از سنگاپور تا سوئد از سیستم های DGX H100 برای تحقیقات در زمینه های مختلف استفاده می کنند.

DGX H100 مدل های زبان بزرگ را برای آزمایشگاه فیزیک کاربردی دانشگاه جان هاپکینز آموزش خواهد داد. مؤسسه سلطنتی KTH سوئد از یکی برای گسترش قابلیت‌های ابرکامپیوتری خود استفاده خواهد کرد.

در میان موارد استفاده دیگر، CyberAgent ژاپن، یک شرکت خدمات اینترنتی، تبلیغات دیجیتال هوشمند و آواتارهای افراد مشهور را ایجاد می کند. Telconet، ارائه‌دهنده پیشرو ارتباطات راه دور در اکوادور، در حال ساخت تجزیه و تحلیل ویدیوی هوشمند برای شهرهای امن و خدمات زبانی برای پشتیبانی از مشتریان گویش اسپانیایی است.

موتور نوآوری هوش مصنوعی

هر پردازنده گرافیکی NVIDIA H100 Tensor Core در سیستم DGX H100 به طور متوسط ​​حدود 6 برابر عملکرد GPU های قبلی را ارائه می دهد. DGX H100 شامل هشت مورد از آنها است که هر کدام دارای یک موتور ترانسفورماتور هستند که برای سرعت بخشیدن به مدل های هوش مصنوعی مولد طراحی شده اند.

هشت GPU H100 از طریق NVIDIA NVLink متصل می شوند تا یک GPU غول پیکر ایجاد کنند. مقیاس‌گذاری به همین جا ختم نمی‌شود: سازمان‌ها می‌توانند صدها گره DGX H100 را در یک ابررایانه هوش مصنوعی با استفاده از NVIDIA Quantum InfiniBand با تأخیر بسیار کم 400 گیگابیت بر ثانیه، دو برابر سرعت شبکه‌های قبلی، متصل کنند.

پشتیبانی شده توسط یک پشته نرم افزار کامل

سیستم‌های DGX H100 بر روی NVIDIA Base Command اجرا می‌شوند، مجموعه‌ای برای تسریع زیرساخت محاسبات، ذخیره‌سازی و شبکه و بهینه‌سازی بارهای کاری هوش مصنوعی.

آنها همچنین شامل NVIDIA AI Enterprise، نرم افزاری برای تسریع خطوط لوله علم داده و ساده سازی توسعه و استقرار هوش مصنوعی مولد، بینایی کامپیوتر و موارد دیگر هستند.

پلت فرم DGX هم کارایی و هم کارایی بالایی را ارائه می دهد. DGX H100 نسبت به نسل DGX A100 در کیلووات هر پتافلاپ 2 برابر بهبود یافته است.

سیستم‌های NVIDIA DGX H100، DGX POD و DGX SuperPOD از شرکای جهانی NVIDIA در دسترس هستند.

Manuveer Das، معاون محاسبات سازمانی NVIDIA، امروز در یک سخنرانی در رویداد محاسبات آینده MIT Technology Review اعلام کرد که سیستم‌های DGX H100 ارسال می‌شوند. لینک سخنرانی او به زودی در اینجا در دسترس خواهد بود.