منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • جمع بندی GTC: مدیر عامل NVIDIA چشم انداز را برای محاسبات سریع، معماری مرکز داده، هوش مصنوعی، روباتیک، آواتارهای Omniverse و Digital Twins در Keynote تشریح می کند.

جمع بندی GTC: مدیر عامل NVIDIA چشم انداز را برای محاسبات سریع، معماری مرکز داده، هوش مصنوعی، روباتیک، آواتارهای Omniverse و Digital Twins در Keynote تشریح می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
جمع بندی GTC: مدیر عامل NVIDIA چشم انداز را برای محاسبات سریع، معماری مرکز داده، هوش مصنوعی، روباتیک، آواتارهای Omniverse و Digital Twins در Keynote تشریح می کند.

جنسن هوانگ بنیانگذار و مدیر عامل NVIDIA روز سه شنبه از فناوری هایی برای دگرگونی صنایع چند میلیارد دلاری با آوردن شبیه سازی دنیای واقعی و مجازی به همه چیز، از وسایل نقلیه خودران گرفته تا آواتارها، روباتیک و مدل سازی آب و هوای سیاره زمین، رونمایی کرد.

هوانگ در گردهمایی مجازی GTC شرکت، سخنرانی کلیدی ارائه کرد، جایی که او NVIDIA Omniverse Avatar و NVIDIA Omniverse Replicator را در میان اعلامیه‌ها، نمایش‌ها و ابتکارات گسترده معرفی کرد.

هوانگ نشان داد که چگونه NVIDIA Omniverse – پلتفرم شبیه‌سازی و همکاری دنیای مجازی این شرکت برای گردش‌های کاری سه بعدی – فناوری‌های NVIDIA را با هم جمع می‌کند.

و Project Tokkio را برای پشتیبانی مشتری و Project Maxine را برای کنفرانس ویدیویی Omniverse Avatar به نمایش گذاشت.

جمع بندی GTC: مدیر عامل NVIDIA چشم انداز را برای محاسبات سریع، معماری مرکز داده، هوش مصنوعی، روباتیک، آواتارهای Omniverse و Digital Twins در Keynote تشریح می کند.
جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا نشان داد که چگونه Project Maxine for Omniverse Avatar، بینایی کامپیوتر، گفتار هوش مصنوعی Riva، و انیمیشن آواتار و گرافیک را در یک ربات هوش مصنوعی مکالمه در زمان واقعی – Toy Jensen Omniverse Avatar ترکیب می کند.

هوانگ گفت: «موضوع ثابتی که خواهید دید این است که چگونه Omniverse برای شبیه‌سازی دوقلوهای دیجیتالی انبارها، کارخانه‌ها و کارخانه‌ها، سیستم‌های فیزیکی و بیولوژیکی، لبه 5G، روبات‌ها، خودروهای خودران و حتی آواتارها استفاده می‌شود.

هوانگ در پایان اعلام کرد که NVIDIA یک دوقلو دیجیتالی به نام E-2 یا Earth Two برای شبیه‌سازی و پیش‌بینی تغییرات آب و هوایی خواهد ساخت.

“پشته کامل، مقیاس مرکز داده و پلت فرم باز”

هوانگ گفت که محاسبات تسریع شده هوش مصنوعی مدرن را آغاز کرد و امواجی که شروع کرد به علم و صنایع جهانی وارد شد.

او گفت که این کار با سه تراشه، GPU، CPU و DPU، و سیستم‌های DGX، HGX، EGX، RTX و AGX آغاز می‌شود که از ابر تا لبه را در بر می‌گیرد.

NVIDIA 150 کتابخانه شتاب برای 3 میلیون توسعه دهنده، از گرافیک و هوش مصنوعی گرفته تا علم و رباتیک ایجاد کرده است.

و NVIDIA 65 SDK جدید و به روز شده را در GTC ارائه می کند.

هوانگ گفت: «انویدیا Accelerated Compute یک پلت فرم باز، تمام پشته و در مقیاس مرکز داده است.

هوانگ از NVIDIA Quantum-2، “پیشرفته ترین پلتفرم شبکه ای که تا کنون ساخته شده است” رونمایی کرد و با DPU BlueField-3، از ابر رایانه های مبتنی بر ابر استقبال کرد.

او گفت که Quantum-2 عملکرد برجسته، در دسترس بودن گسترده و امنیت قوی مورد نیاز ارائه دهندگان محاسبات ابری و مراکز ابررایانه را ارائه می دهد.

امنیت سایبری یک مسئله اصلی برای شرکت ها و کشورها است و هوانگ یک چارچوب سه پایه اعتماد صفر را برای مقابله با این چالش اعلام کرد.

DPU های BlueField برنامه ها را از زیرساخت جدا می کنند. NVIDIA DOCA 1.2 – آخرین BlueField SDK – نسل بعدی فایروال های توزیع شده را فعال می کند. هوانگ گفت: NVIDIA Morpheus، با فرض اینکه یک مزاحم از قبل در داخل است، از “ابر قدرت های محاسبات سریع و یادگیری عمیق برای شناسایی فعالیت های مزاحم استفاده می کند.”

Omniverse Avatar و Omniverse Replicator

هوانگ گفت: با Omniverse، “ما اکنون فناوری ایجاد جهان های سه بعدی جدید یا مدل سازی دنیای فیزیکی خود را داریم.”

انویدیا Omniverse Avatar را برای کمک به توسعه‌دهندگان برای ایجاد شخصیت‌های تعاملی با Omniverse که می‌توانند ببینند، صحبت کنند، درباره طیف گسترده‌ای از موضوعات صحبت کنند، و هدف‌های گفتاری بومی را درک کنند، معرفی کرد.

Huang نشان داد که چگونه Project Maxine for Omniverse Avatar، بینایی کامپیوتر، گفتار هوش مصنوعی ریوا و انیمیشن آواتار و گرافیک را به یک ربات هوش مصنوعی مکالمه در زمان واقعی – Toy Jensen Omniverse Avatar ترکیب می کند.

او همچنین Project Tokkio را نشان داد، آواتار خدمات مشتری در یک کیوسک رستوران که قادر به دیدن، صحبت کردن و درک دو مشتری است.


هوانگ همچنین توانایی Project Maxine را برای افزودن ویژگی‌های ویدیویی و صوتی پیشرفته به برنامه‌های همکاری مجازی و ایجاد محتوا نشان داد.

یک تظاهرات نشان داد که زنی در حین یک تماس ویدیویی در یک کافی شاپ پر سر و صدا انگلیسی صحبت می کند، اما به وضوح بدون صدای پس زمینه شنیده می شود. همانطور که او صحبت می کند، کلمات او رونویسی شده و در زمان واقعی به فرانسوی، آلمانی و اسپانیایی ترجمه می شوند. و به لطف Omniverse، آنها توسط یک آواتار صحبت می شوند که قادر به درگیر شدن در یک مکالمه با همان صدا و لحن هستند.

انویدیا برای کمک به توسعه دهندگان در ایجاد حجم عظیمی از داده های مورد نیاز برای آموزش هوش مصنوعی، Omniverse Replicator را معرفی کرد، یک موتور تولید داده مصنوعی برای آموزش شبکه های عصبی عمیق.

NVIDIA دو replicator توسعه داده است: یکی برای روباتیک عمومی، Omniverse Replicator برای Isaac Sim، و دیگری برای خودروهای خودمختار، Omniverse Replicator برای DRIVE Sim.

از زمان عرضه در اواخر سال گذشته، Omniverse 70000 بار توسط طراحان 500 شرکت دانلود شده است.

Omniverse Enterprise اکنون از 9000 دلار در سال در دسترس است.

https://www.youtube.com/watch?v=a5w_aZfncO0

مدل ها و سیستم های هوش مصنوعی

هوانگ Nemo Megatron را برای آموزش مدل های زبان بزرگ معرفی کرد. او گفت که چنین مدل هایی “بزرگترین برنامه اصلی HPC تا به امروز خواهند بود.”

نمودارها – یک ساختار داده کلیدی در علم داده مدرن – اکنون می توانند در چارچوب های شبکه عصبی عمیق با Deep Graph Library یا DGL، یک بسته جدید پایتون طراحی شوند.

NVIDIA Modulus که روز سه‌شنبه رونمایی شد، مدل‌های یادگیری ماشینی با اطلاعات فیزیک را می‌سازد و آموزش می‌دهد که می‌توانند قوانین فیزیک را یاد بگیرند و از آنها پیروی کنند.

ارتقا به Triton، یک سرور استنتاج برای همه بارهای کاری، اکنون مدل های جنگلی و استنتاج چند GPU و چند گره را برای مدل های زبان بزرگ استنباط می کند.

و هوانگ سه کتابخانه جدید را معرفی کرد.

  • cuOpt – برای صنعت لجستیک.
  • cuQuantum – برای سرعت بخشیدن به تحقیقات محاسبات کوانتومی.
  • cuNumeric – برای سرعت بخشیدن به NumPy برای دانشمندان، دانشمندان داده، و محققان یادگیری ماشین و هوش مصنوعی در جامعه پایتون.

هوانگ برای کمک به ارائه خدمات مبتنی بر فناوری‌های هوش مصنوعی NVIDIA، Launchpad NVIDIA را معرفی کرد.

NVIDIA با مرکز داده Equinix برای پیش نصب و ادغام NVIDIA AI در مراکز داده در سراسر جهان شریک شده است.

رباتیک

اکوسیستم Isaac انویدیا اکنون بیش از 700 شرکت و شریک دارد که این تعداد در 4 سال گذشته 5 برابر افزایش یافته است.

هوانگ اعلام کرد که پلتفرم ربات NVIDIA Isaac اکنون می تواند به راحتی در سیستم عامل ربات یا ROS، مجموعه ای از کتابخانه های نرم افزاری و ابزارهای پرکاربرد برای برنامه های کاربردی ربات، ادغام شود.

هوانگ توضیح داد که Isaac Sim که بر روی Omniverse ساخته شده است، واقعی ترین شبیه ساز روباتیکی است که تا به حال ساخته شده است.

هوانگ گفت: “هدف این است که ربات متوجه نشود که آیا در یک شبیه سازی است یا در دنیای واقعی.”

برای کمک به این فرآیند، Isaac Sim Replicator می تواند داده های مصنوعی را برای آموزش ربات تولید کند.

Huang توضیح داد که Replicator حسگرها را شبیه‌سازی می‌کند، داده‌هایی تولید می‌کند که به طور خودکار برچسب‌گذاری می‌شوند، و با مکانیزم تصادفی‌سازی دامنه، مجموعه‌های آموزشی غنی و متنوعی را ایجاد می‌کند.

وسایل نقلیه خودران

هوانگ گفت: هر چیزی که حرکت می کند، خودمختار خواهد بود – کاملاً یا عمدتاً خودمختار. وی افزود: «تا سال 2024، اکثر خودروهای برقی جدید قابلیت‌های AV قابل توجهی خواهند داشت.

NVIDIA DRIVE پلتفرم کامل و باز NVIDIA برای وسایل نقلیه خودران است و Hyperion 8 آخرین معماری کامل سخت افزار و نرم افزار NVIDIA است.

مجموعه سنسورهای آن شامل 12 دوربین، 9 رادار، 12 سونوگرافی و یک لیدار جلویی است. همه توسط دو تراشه NVIDIA Orin اداره می شود.

هوانگ چندین فناوری جدید ساخته شده در Hyperion را توصیف کرد، از جمله Omniverse Replicator برای DRIVE Sim، یک تولید کننده داده مصنوعی برای وسایل نقلیه خودران ساخته شده بر روی Omniverse.


NVIDIA اکنون با حسگرهای Hyperion 8، ادراک 4 بعدی، ترکیب چند حسی مبتنی بر یادگیری عمیق، ردیابی ویژگی ها و یک موتور برنامه ریزی جدید کار می کند.

فضای داخلی خودرو نیز متحول خواهد شد. فناوری NVIDIA Maxine نحوه تعامل ما با خودروهایمان را دوباره تعریف خواهد کرد.

هوانگ گفت: “با Maxine، ماشین شما تبدیل به یک دربان می شود.”

زمین دو

هوانگ با اعلام این که NVIDIA Earth Two یا E-2 را برای شبیه سازی و پیش بینی تغییرات آب و هوا می سازد، بسته شد.

هوانگ می‌گوید: «تمام فناوری‌هایی که تا به امروز اختراع کرده‌ایم برای امکان‌پذیر کردن زمین دو ضروری هستند.