منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • با 4 استارت‌آپ آشنا شوید که هوش مصنوعی را در برنامه قرار می‌دهند

با 4 استارت‌آپ آشنا شوید که هوش مصنوعی را در برنامه قرار می‌دهند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
با 4 استارت‌آپ آشنا شوید که هوش مصنوعی را در برنامه قرار می‌دهند

در این فصل تعطیلات، از انبوهی از داستان‌های با مضمون غذا که خوانندگان وبلاگ NVIDIA در سال 2022 خوردند، لذت ببرید.

استارت‌آپ‌ها در صنعت خرده‌فروشی – و به‌ویژه در رستوران‌های خدمات سریع – از هوش مصنوعی NVIDIA و فناوری روباتیک استفاده می‌کنند تا سفارش غذا در حال حرکت، یافتن نوشیدنی در قفسه‌های فروشگاه‌ها و تحویل غذا را آسان‌تر کنند. آنها توسط NVIDIA Inception تسریع می‌شوند، برنامه‌ای که پشتیبانی، تخصص و فناوری را برای استارت‌آپ‌های پیشرفته ارائه می‌دهد.

برای کسانی که جشنی را برای چشم ها ترجیح می دهند، هنرمندان همچنین یک رستوران رامن را با استفاده از پلتفرم NVIDIA Omniverse برای ایجاد و مدیریت برنامه های متاورس بازسازی کردند.

با 4 استارت‌آپ آشنا شوید که هوش مصنوعی را در برنامه قرار می‌دهند
اعتبار تصویر: جاناتان بوربا از طریق Unsplash.

استارت‌آپ HuEx در تورنتو در حال توسعه یک دستیار هوش مصنوعی برای رسیدگی به درخواست‌های سفارش جعبه بلندگو است. سرویس صوتی بلادرنگ، که بر روی پلتفرم هوش مصنوعی NVIDIA Jetson edge اجرا می‌شود، دستورات صوتی را به صورت متنی برای اعضای کارکنان رونویسی می‌کند تا اجرا شوند.

این فناوری که با سیستم هدست موجود ادغام شده است، به اعضای تیم اجازه می‌دهد تا دستورات را بشنوند و در صورت نیاز برای کمک وارد عمل شوند. در حال آزمایش آزمایشی برای کمک به خدمات پشتیبانی در زنجیره‌های خدمات سریع کانادایی محبوب است.

با 4 استارت‌آپ آشنا شوید که هوش مصنوعی را در برنامه قرار می‌دهند

استارت‌آپ ویستری مستقر در سن دیگو به کمبود روزافزون نیروی کار در میان رستوران‌های خدمات سریع با راه‌حل سفارش‌گیری خودکار و مجهز به هوش مصنوعی رسیدگی می‌کند. این سیستم که با کیت توسعه نرم‌افزار NVIDIA Riva ساخته شده است، از پردازش زبان طبیعی برای درک منوها و گفتار استفاده می‌کند – به‌علاوه سیستم‌های توصیه‌ای برای امکان سفارش‌دهی سریع‌تر، دقیق‌تر و پیشنهادهای شخصی‌سازی مرتبط‌تر.

Vistry همچنین از چارچوب برنامه Metropolis NVIDIA برای ساخت برنامه‌های بینایی رایانه‌ای استفاده می‌کند که می‌تواند به خودکار کردن تسویه‌حساب، سرعت حرکت و پیش‌بینی زمان لازم برای آماده‌سازی سفارش مشتری کمک کند. ابزارهای آن از پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA Jetson و NVIDIA A2 Tensor Core پشتیبانی می‌کنند.

با 4 استارت‌آپ آشنا شوید که هوش مصنوعی را در برنامه قرار می‌دهند

استارت‌آپ Cartken مستقر در اوکلند در حال استقرار ربات‌های پیاده‌رو مجهز به NVIDIA Jetson برای تحویل قهوه و غذا در آخرین مایل است. فناوری ربات متحرک مستقل آن برای تحویل سفارشات Grubhub به دانشجویان دانشگاه آریزونا و ایالت اوهایو – و کالاهای Starbucks در مراکز خرید در ژاپن استفاده می شود.

عضو Inception به ماژول NVIDIA Jetson AGX Orin متکی است تا شش دوربین را هدایت کند که به مکان‌یابی و نقشه‌برداری همزمان، ناوبری و کیلومتر شماری چرخ کمک می‌کند.

ربات TX SCARA موجودی نوشیدنی را دوباره پر می کند

Telexistence، یک استارت‌آپ Inception مستقر در توکیو، صدها ربات NVIDIA مجهز به هوش مصنوعی را برای ذخیره‌سازی قفسه‌های FamilyMart، یک فروشگاه زنجیره‌ای پیشرو در ژاپن، مستقر می‌کند. ربات ها کارهای تکراری مانند پر کردن مجدد نمایشگرهای نوشیدنی، آزاد کردن کارکنان خرده فروشی برای تعامل با مشتریان را انجام می دهند.

برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی، تیم به سیستم‌های NVIDIA DGX متکی است. این ربات از NVIDIA Jetson AGX Xavier برای پردازش لبه هوش مصنوعی و ماژول NVIDIA Jetson TX2 برای انتقال داده های جریان ویدئو استفاده می کند.

فناوری NVIDIA نه تنها کاربردهای مرتبط با غذا را برای صنعت رستوران سرعت می بخشد، بلکه صحنه های مجازی وسوسه انگیز پر از غذاهای لذیذ و بدون کالری را نیز تقویت می کند.

دو دوجین هنرمند و فریلنسر NVIDIA در سرتاسر جهان توانایی‌های NVIDIA Omniverse را با بازسازی یک فروشگاه رامن در توکیو با جزئیات باورنکردنی – از جمله جوشاندن قابلمه‌های نودل، کوفته‌های بخارپز و نوشیدنی‌های بطری‌شده به نمایش گذاشتند.

این صحنه که برای برجسته کردن قابلیت‌های رندر و شبیه‌سازی فیزیک مبتنی بر NVIDIA RTX ایجاد شده است، از بیش از 22 میلیون مثلث، 350 مدل بافت منحصربه‌فرد و 3000 نقشه بافت با وضوح 4K تشکیل شده است.