منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • با همه چیزخوار آشنا شوید: Ph.D. دانشجو به هر کسی اجازه می‌دهد ربات‌های شبیه‌سازی‌شده را با افزونه Omniverse زنده کند

با همه چیزخوار آشنا شوید: Ph.D. دانشجو به هر کسی اجازه می‌دهد ربات‌های شبیه‌سازی‌شده را با افزونه Omniverse زنده کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
با همه چیزخوار آشنا شوید: Ph.D. دانشجو به هر کسی اجازه می‌دهد ربات‌های شبیه‌سازی‌شده را با افزونه Omniverse زنده کند

یادداشت سردبیر: این پست بخشی از ماست با همه چیزخوار آشنا شوید مجموعه‌ای که سازندگان و توسعه‌دهندگان فردی را که از آن استفاده می‌کنند، نشان می‌دهد NVIDIA Omniverse برای سرعت بخشیدن به گردش کار سه بعدی خود و ایجاد جهان های مجازی.

با همه چیزخوار آشنا شوید: Ph.D. دانشجو به هر کسی اجازه می‌دهد ربات‌های شبیه‌سازی‌شده را با افزونه Omniverse زنده کند
ییژو ژائو

زمانی که درگیر تحصیل در مقطع دکترا نیست. در آمار، انجام تحقیقات مبتنی بر داده در هوش مصنوعی و روباتیک، یا لذت بردن از سرگرمی مورد علاقه خود در قایقرانی، Yizhou Zhao برنده مسابقات توسعه دهندگانی است که از NVIDIA Omniverse استفاده می کنند – پلت فرمی برای اتصال و ساخت خطوط لوله سه بعدی سفارشی و برنامه های کاربردی متاورس.

نامزد سال پنجم دکترا در UCLA اخیراً مقام اول را در مسابقه افتتاحیه #ExtendOmniverse کسب کرد، جایی که از توسعه دهندگان دعوت شد تا افزونه Omniverse خود را ایجاد کنند تا شانس برنده شدن در یک پردازنده گرافیکی NVIDIA RTX را داشته باشند.

برنامه های افزودنی Omniverse بلوک های ساختمانی اساسی هستند که به هر کسی اجازه می دهد تا با استفاده از زبان برنامه نویسی محبوب Python ویژگی های برنامه Omniverse را ایجاد و گسترش دهد.

ورودی برنده ژائو، به نام IndoorKit، به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی وظایف شبیه سازی رباتیک را در صحنه های داخلی بارگیری و ذخیره کنند. وظایف دستکاری ربات را با پر کردن خودکار صحنه‌ها با محیط‌های داخلی، ربات‌ها و اشیاء دیگر تنها با چند کلیک اختصاص می‌دهد.

ژائو می‌گوید: «معمولاً پیاده‌سازی یک کار رباتیک در شبیه‌سازی بدون مهارت زیاد در ساخت صحنه، نمونه‌برداری چیدمان و کنترل ربات دشوار است. با وارد کردن دارایی‌ها به رابط کاربری قدرتمند Omniverse با استفاده از چارچوب توصیف صحنه جهانی، برنامه افزودنی من به راه‌اندازی صحنه فوری و کنترل دقیق ربات دست می‌یابد.»

در IndoorKit، کاربران می‌توانند به سادگی روی دکمه‌های «افزودن شی»، «افزودن خانه»، «بار صحنه»، «ذخیره صحنه» و دکمه‌های دیگر کلیک کنند تا جنبه‌های محیط را دستکاری کنند و مستقیماً در شبیه‌سازی رباتیک شیرجه بزنند.

با Universal Scene Description (USD)، یک چارچوب فایل منبع باز قابل توسعه، ژائو به طور یکپارچه مدل های سه بعدی را با استفاده از اتصال دهنده های Omniverse برای نرم افزار Autodesk Maya و Blender وارد محیط های خود کرد.

افزونه IndoorKit همچنین به دارایی‌های پلتفرم شبیه‌سازی روباتیک Isaac Sim NVIDIA و قابلیت‌های داخلی PhysX Omniverse برای دستکاری دقیق و مفصل ربات متکی است.

علاوه بر این، IndoorKit می تواند نور صحنه، مواد اتاق و موارد دیگر را تصادفی کند. یکی از صحنه‌هایی که ژائو با افزونه ایجاد کرده است در ویدیوی بالا برجسته شده است.

Omniverse برای روباتیک

پسوند “IndoorKit” تحقیقات Omniverse و روباتیک را در شبیه سازی به هم متصل می کند.

با همه چیزخوار آشنا شوید: Ph.D. دانشجو به هر کسی اجازه می‌دهد ربات‌های شبیه‌سازی‌شده را با افزونه Omniverse زنده کند
نمایی از پسوند “IndoorKit” ژائو

ژائو گفت: «من نمی‌دانم کنترل ربات قبل از Omniverse چقدر دقیق انجام می‌شد. او چهار دلیل اصلی برای اینکه چرا Omniverse پلتفرم عالی برای ساخت این بسط است را ارائه می دهد:

او گفت اولاً، محبوبیت پایتون به این معنی است که بسیاری از توسعه دهندگان می توانند افزونه هایی با آن بسازند تا قفل یادگیری ماشین و تحقیقات یادگیری عمیق را برای مخاطبان گسترده تر باز کنند.

دوم، استفاده از پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA RTX با Omniverse به طور قابل توجهی سرعت کنترل و آموزش ربات را افزایش می‌دهد.

سوم، فناوری ردیابی پرتوی Omniverse امکان نمایش واقعی صحنه های آن را در زمان واقعی فراهم می کند. او گفت که این باعث صرفه جویی در 90 درصد از زمانی که ژائو برای راه اندازی و شبیه سازی یک آزمایش استفاده می کرد، می شود.

و چهارم، موتور شبیه‌سازی فیزیک بلادرنگ پیشرفته Omniverse، PhysX، از طیف گسترده‌ای از ویژگی‌ها – از جمله شبیه‌سازی سیال، ذرات و بدن نرم – پشتیبانی می‌کند که به گفته ژائو “در مرز تحقیقات رباتیک قرار دارند.”

او گفت: “آینده هنر، مهندسی و پژوهش در روحیه پیوند همه چیز است: مدل سازی، انیمیشن و شبیه سازی.” “و جهان هستی همه را با هم جمع می کند.”

به Creation بپیوندید

سازندگان و توسعه دهندگان در سراسر جهان می توانند NVIDIA Omniverse را به صورت رایگان دانلود کنند و تیم های سازمانی می توانند از این پلت فرم برای پروژه های سه بعدی خود استفاده کنند.

نحوه ایجاد یک افزونه Omniverse را در کمتر از 10 دقیقه بیاموزید.

برای بررسی عمیق‌تر توسعه Omniverse، جلسه درخواستی NVIDIA GTC با عنوان «نحوه ساخت برنامه‌های افزودنی و برنامه‌های کاربردی برای دنیای مجازی با NVIDIA Omniverse» را تماشا کنید.

مستندات و آموزش‌های اضافی را در مرکز منابع Omniverse بیابید که نحوه ساخت برنامه‌های افزودنی مبتنی بر USD سفارشی برای پلتفرم توسط توسعه‌دهندگانی مانند Zhao را شرح می‌دهد.

برای کشف ابزارهای رایگان توسعه‌دهنده، آموزش و انجمن، به برنامه توسعه‌دهنده NVIDIA بپیوندید.

NVIDIA Omniverse را در ادامه دنبال کنید اینستاگرام، میانگین، توییتر و یوتیوب برای منابع و الهام بیشتر به Omniverse مراجعه کنید انجمن هاو به ما بپیوندید سرور Discord و تکان دادن کانال برای چت کردن با جامعه