استارت آپ ها از هوش مصنوعی برای حمایت از آینده کشاورزی استفاده می کنند

استارت آپ ها از هوش مصنوعی برای حمایت از آینده کشاورزی استفاده می کنند

استارت آپ ها از هوش مصنوعی برای حمایت از آینده کشاورزی استفاده می کنند

از شمارش گاوها گرفته تا تشخیص علف های هرز گرفته تا گرده افشانی گوجه فرنگی، استارت آپ ها در سرتاسر جهان از فناوری هوش مصنوعی برای حل مشکلاتی که کشاورزان از سپیده دم با آنها دست و پنجه نرم می کردند، استفاده می کنند.

روز جهانی غذا فردا در حالی برگزار می‌شود که استارت‌آپ‌ها بسیج می‌شوند تا روش رشد غذای ما را تغییر دهند – با پیامدهای بالقوه گسترده‌ای برای اقتصاد، سلامت عمومی و آب و هوا. و آنها اغلب از پلتفرم هوش مصنوعی NVIDIA Jetson edge و چارچوب هوشمند NVIDIA Metropolis برای برنامه های تجزیه و تحلیل ویدیویی برای انجام این کار استفاده می کنند.

صنعت غذا 1 میلیارد نفر را در سراسر جهان استخدام می کند که بیش از هر بخش اقتصادی دیگری است. با این حال، کمبود نیروی کار یک مشکل رو به رشد در بسیاری از مناطق است. علاوه بر این، نحوه تولید، مصرف و هدر دادن مواد غذایی تلفات سنگینی بر روی کره زمین وارد می کند و بر منابع طبیعی و آب و هوا فشار وارد می کند.

خبر خوب این است که بسیاری از نوآوران و شرکت‌های نوظهور در حال مقابله با این چالش‌ها هستند، از جمله بیش از 300 استارت‌آپ که عضو NVIDIA Inception هستند. این برنامه که بیش از 8500 عضو دارد، برای پرورش استارت‌آپ‌هایی در زمینه هوش مصنوعی، HPC و علم داده با ابزار، آموزش و تخصص فناوری طراحی شده است که به آنها کمک می‌کند سریع‌تر به بازار برسند.

در اینجا نگاهی داریم به تعدادی از استارتاپ‌ها که از فناوری NVIDIA و هوش مصنوعی برای تغییر آینده کشاورزی استفاده می‌کنند.

بقیه زنبورها

ربات های مجهز به هوش مصنوعی به معنای واقعی و مجازی به اندازه زنبورها مشغول هستند. Arugga، یک شرکت استارت آپی مستقر در اسرائیل، روبات هایی ایجاد کرده است که گیاهان گوجه فرنگی را گرده افشانی می کنند، کاری که معمولاً توسط زنبورها انجام می شود.

بیشتر زنبورهایی که در حال حاضر در اطراف مزارع گوجه‌فرنگی وزوز می‌کنند، تولید انبوه شده و به مشتریان ارسال می‌شوند. در غیر این صورت، کار انسانی فشرده مورد نیاز است.

ربات‌های آروگا به زنبورها و کارگران مزرعه با استفاده از ماژول NVIDIA Jetson Xavier NX برای ساده‌سازی فرآیند گرده‌افشانی استراحت می‌دهند. در یک سایت مشتری، آنها قبلاً بازدهی خود را 20 درصد افزایش داده اند.

این شرکت از پلتفرم تحلیل ویدیویی هوشمند NVIDIA Metropolis برای توسعه و استقرار سیستم‌های بینایی کامپیوتری خود استفاده می‌کند که گل‌های آماده برای گرده افشانی را تشخیص می‌دهد و سپس پالس‌های هوا را برای شروع گرده‌افشانی برای آنها ارسال می‌کند. همانطور که روبات‌های او گرده افشانی مزارع گوجه‌فرنگی را انجام می‌دهند، داده‌های حاشیه‌نویسی را نیز جمع‌آوری می‌کنند که برای آموزش مجدد و مقایسه مدل‌های هوش مصنوعی روبات‌ها استفاده می‌شود.

علف های هرز

برخی از علف‌های هرز می‌توانند در برابر علف‌کش‌های مورد استفاده در کشاورزی معمولی مقاومت کنند، اما نمی‌توانند در برابر هوش مصنوعی مقاومت کنند – حداقل همان چیزی که Greeneye، یکی از اعضای NVIDIA Inception مستقر در تل‌آویو، ایجاد کرده است.

اسپرینکلرهای هوشمند کنترل شده با هوش مصنوعی این استارتاپ که توسط NVIDIA Jetson کار می‌کنند، علف‌های هرز را شناسایی و هدف قرار می‌دهند – و دقیقاً دوز اندازه‌گیری شده اما کشنده مواد شیمیایی را در میلی‌ثانیه ارائه می‌کنند.

به طور مشابه، Bilberry، یک استارت آپ مستقر در پاریس، از NVIDIA Jetson برای توسعه فناوری شناسایی علف های هرز و استفاده دقیق از علف کش ها در مزارع ذرت و گندم استفاده می کند.

مزارعی که از فناوری های توسعه یافته توسط Greeneye و Bilberry استفاده کرده اند، شاهد کاهش بیش از 90 درصدی استفاده از مواد شیمیایی و علف کش ها و همچنین کاهش هزینه های ناشی از آلودگی آب و خاک بوده اند.

علاوه بر این، Greeneye از فناوری خود برای جمع‌آوری داده‌های کشاورزی در مقیاس بزرگ و بینش‌هایی با وضوح بالا از میدان استفاده می‌کند، که سپس به کشاورزان و سایر سهامداران ارائه می‌شود.

دید میدانی کامل (کامپیوتری).

استارت‌آپ‌های بینایی کامپیوتر نیز ارتفاعات و استانداردهای جدیدی را برای فرآیندهای کشاورزی متصور هستند.

Plainsight، شریک NVIDIA Metropolis، در حال همکاری با یک شرکت جهانی مواد غذایی برای کاهش عدم دقت در شمارش دام است. در صنعت گوشت گاو، دام هایی مانند گاوها در محله های تنگ نگهداری می شوند و به سرعت حرکت می کنند و گزارش اعداد دقیق را برای کشاورزان دشوار می کند، که می تواند منجر به خسارات مالی جدی شود.

این استارت‌آپ اپلیکیشن‌های تجزیه و تحلیل ویدیویی مبتنی بر هوش مصنوعی را برای دوربین‌ها برای شناسایی، ردیابی و شمارش دقیق دام‌ها توسعه داده است. پشته فناوری آن بر روی پلت فرم NVIDIA EGX ساخته شده است و چندین جریان GPU را در زمان واقعی برای نظارت و شمارش دام ها پردازش می کند.

نتایج حاصل از یک پیاده‌سازی، میزان دقت 99.5 درصد را نشان می‌دهد که یک افزایش دو درصدی نسبت به فرآیندهای شمارش دستی سنتی است. این می تواند منجر به صرفه جویی زیادی در هزینه های گله های هزاران شود.

به طور مشابه، محققان دانشگاه فلوریدا از بینایی کامپیوتری برای ایجاد سمپاش‌های کشاورزی شیمیایی هوشمند برای مبارزه با بیماری مرکبات که باغ‌ها را تهدید می‌کند، میوه‌ها را از بین می‌برد و محصول را در سراسر جهان به شدت کاهش می‌دهد، استفاده می‌کنند.

مدل‌های تشخیص تصویر آن‌ها که بر روی پلت‌فرم هوش مصنوعی Jetson edge اجرا می‌شوند، اندازه‌های گیاه را برای بهینه‌سازی مقدار محصولات محافظت از گیاه و کودهای اسپری شده تشخیص می‌دهند. این امر اسپری بیش از حد را کاهش می دهد و مقدار مواد مصرف شده که در آب های زیرزمینی شسته می شود را کاهش می دهد.

بسیاری از اعضای NVIDIA Inception نوآوری های خود را در GTC از 8 تا 12 نوامبر ارائه خواهند کرد. مثلا، این جلسه GTCبا عنوان: “از تشخیص چهره ماهی ها تا کاشت های خودران: کشف کنید که چگونه محاسبات لبه ای کشاورزی را مدرن می کند”، در مورد اینکه چگونه هوش مصنوعی روش تولید غذا را متحول می کند و به ما کمک می کند تا با تغییرات چشمگیری که دنیای ما با آن مواجه است کنار بیاییم، بحث خواهد کرد.

برای GTC به صورت رایگان ثبت نام کنید.