منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آخرین ویدیوی “I AM AI” ربات های چهار پا و موارد دیگر را نشان می دهد

آخرین ویدیوی “I AM AI” ربات های چهار پا و موارد دیگر را نشان می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آخرین ویدیوی "I AM AI" ربات های چهار پا و موارد دیگر را نشان می دهد

آخرین ویدیوی "I AM AI" ربات های چهار پا و موارد دیگر را نشان می دهد

هوش مصنوعی که آخرین قسمت از سری ویدیوهای انویدیا I AM AI را آغاز می کند، می گوید: «من یک رویا هستم.

I AM AI که در سال 2017 راه اندازی شد، تبدیل به افتتاحیه نمادین سخنرانی های GTC توسط بنیانگذار و مدیر عامل NVIDIA جنسن هوانگ شده است. هر ویدیو با روایت و موسیقی متن تولید شده توسط هوش مصنوعی، آخرین پیشرفت‌ها در هوش مصنوعی و تأثیر آنها بر جهان را مستند می‌کند.

آخرین مورد که هفته گذشته در GTC معرفی شد، نشان داد که چگونه فناوری‌های NVIDIA به هوش مصنوعی امکان می‌دهد وظایف پیچیده‌ای را در چالش‌برانگیزترین محیط‌های جهان، از مزارع و تقاطع‌ها گرفته تا موزه‌ها و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی انجام دهد.

https://www.youtube.com/watch?v=videoseries

در اینجا نمونه‌ای از نوآوری‌های پیشگامانه هوش مصنوعی ارائه شده در ویدیو را مشاهده می‌کنید.

سیستم پرتودرمانی Accuray تومورهای ریه را درمان می کند

تومورهای ریه می توانند با هر تنفس تا دو اینچ حرکت کنند که محافظت از بافت سالم ریه را در حالی که تومور را برای درمان هدف قرار می دهد، دشوار می کند.

شرکت پرتودرمانی مستقر در خلیج، Accuray، Radixact، یک سیستم مجهز به هوش مصنوعی را ارائه می‌کند که از قابلیت‌های ردیابی حرکت برای پیگیری حرکت تومور و ارائه درمان با دقت زیر میلی‌متری استفاده می‌کند.

عملکرد همزمان سازی تنفس در زمان واقعی سیستم، درمان را با ریتم طبیعی چرخه های تنفسی بیماران همگام می کند و به آنها اجازه می دهد در طول فرآیند به طور طبیعی نفس بکشند.

Radixact که می تواند تصاویر دقیقی از تومور از هر زاویه ای بگیرد، توسط پردازنده های گرافیکی NVIDIA RTX تامین می شود.

هر روباتی راه رفتن را به تنهایی یاد می گیرد

آزمایشگاه سیستم های رباتیک در ETH زوریخ، با همکاری Swiss-Mile، آینده تحرک رباتیک را در بر می گیرد.

آزمایشگاه تحقیقاتی سوئیس ربات چهار پا ANYmal را به چرخ هایی مجهز کرد تا بتواند ایستادن، راه رفتن و رانندگی را بیاموزد – همه به طور مستقل و در عرض چند دقیقه.

این روبات که بر روی پلت فرم هوش مصنوعی NVIDIA Jetson edge ساخته شده و با Isaac Gym آموزش دیده است، ترکیب پاها و چرخ های ربات به آن اجازه می دهد تا ابزار حمل کند و بر موانعی مانند پله ها یا پله ها غلبه کند. دوربین‌های هوش مصنوعی و پردازش داده‌های اسکن لیزری این امکان را به آن می‌دهد تا نقشه‌های محیط خود را – در داخل یا خارج از خانه – درک کرده و ایجاد کند.

این ربات می تواند در خدمات تحویل، ماموریت های جستجو و نجات، بازرسی صنعتی و موارد دیگر کمک کند.

ربات های هوش مصنوعی Sanctuary دست یاری می دهند

استارت‌آپ کانادایی Sanctuary AI قصد دارد «اولین هوش انسانی جهان را در ربات‌های همه منظوره ایجاد کند تا به مردم کمک کند کار ایمن‌تر، کارآمدتر و پایدارتر انجام دهند».

روبات‌های همه منظوره Sanctuary AI که با استفاده از NVIDIA Isaac Sim ساخته شده‌اند، بسیار ماهر هستند، یعنی با دستانشان عالی هستند. آنها از انگشتان انسان خود برای هزاران کار پیچیده و دقیق مانند باز کردن کیسه های Ziploc، دست زدن به قرص ها یا استفاده از تقریباً هر ابزار دستی طراحی شده برای انسان استفاده می کنند.

معماری شناختی داخلی روبات‌ها به آن‌ها اجازه می‌دهد تا هر کاری را که ممکن است انسان به کمک نیاز داشته باشد، مشاهده، ارزیابی و عمل کند. هوش مصنوعی Sanctuary قصد دارد روزی از فناوری خود برای ساخت ماه کمک کند.

Sanctuary AI یکی از اعضای NVIDIA Inception است، برنامه ای که برای پرورش استارتاپ های پیشرفته طراحی شده است. هر عضو مجموعه ای سفارشی از مزایای مستمر مانند اعتبارات موسسه یادگیری عمیق انویدیا، فرصت های شبکه سرمایه گذار، پشتیبانی فراگیر و کمک های فناوری را دریافت می کند.

Scopio تجزیه و تحلیل سلول های خونی را سرعت می بخشد

یکی دیگر از اعضای NVIDIA Inception، Scopio، از پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA RTX برای انجام تجزیه و تحلیل خون در زمان واقعی با وضوح فوق‌العاده استفاده می‌کند و به دنبال تهدیدهای پنهان در هر سلول است.

این شرکت در حال تغییر مورفولوژی سلولی با دستگاه‌های اسکن میکروسکوپی و کاربرد اسمیر خون محیطی با میدان کامل است که برای اولین بار به آزمایشگاه‌های هماتولوژی و پزشکان امکان دسترسی به اسکن‌های خون کامل را می‌دهد و همه سلول‌ها با وضوح 100 برابر تصویر می‌شوند.

این برنامه الگوریتم‌های یادگیری ماشینی Scopio را برای شناسایی، طبقه‌بندی و کمیت سلول‌های خون اجرا می‌کند – و به علامت‌گذاری ناهنجاری‌هایی که به‌طور خودکار در یک گزارش دیجیتالی ثبت می‌شوند، کمک می‌کند. این کار راندمان گردش کار را برای آزمایشگاه ها و پزشکان تا بیش از 60 درصد بهبود می بخشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آخرین نوآوری‌های هوش مصنوعی، بازپخش سخنرانی جنسن هوانگ بنیانگذار و مدیر عامل NVIDIA در GTC را تماشا کنید: